Pēc pārbūves svinīgi atklās tranzītielu un tiltu pār Salacu Staicelē

Datums: 
2. Decembris, 2016
Reģions: 
Vieta: 
Tilts pār Salacu Staicelē
Nozare: 

2. decembrī plkst.11 Alojas novada Staicelē pēc pamatīgas pārbūves svinīgi atklās valsts reģionālā autoceļa P15 Ainaži – Matīši pārbūvēto tranzītielas posmu un tiltu pār Salacas upi.

Šī gada maijā pēc Alojas novada domes pasūtījuma uzsāka Staiceles pilsētas tranzītielas un tilta pār Salacu pārbūves darbus, kas paredzēja veikt tilta un 1,06 km ceļa posma pārbūvi no Salacas tilta virzienā uz Aloju. Darbus veica SIA “8CBR”. Objekta būvuzraudzību uzņēmās SIA “Jurēvičs un partneri”, bet autoruzraudzība tika uzticēta SIA “Ceļu komforts”.

Šo pārbūves darbu izmaksas tiek lēstas ap 1 394 019 EUR apmērā. Projekta finansēšanai pašvaldība saņēma 774 000 EUR dotāciju no Valsts autoceļu fonda, bet pārējo sedza no Alojas novada pašvaldības budžeta, veicot aizņēmumu Valsts kasē.

Vēsture stāsta, ka šis tilts pār Salacas upi Staicelē pirmoreiz celts tālajā 1961. gadā. Veicot pārbūves darbus, tilta pamatos būvnieki betona konstrukcijā atklāja iegravētus datus – 1961. gada 13. oktobris. Šis datums tad arī tiek uzskatīts par būves sākotnējo celtniecības gadu.

Kontaktinformācija: 
t.29339917, prese@aloja.lv www.aloja.lv
Reģions filtram: