Aicina piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā 22.09. "Bioekonomika dažādu nozaru saimniecībās"

PielikumiPrint

GRUPA NOKOMPLEKTĒTA!

LLKC aicina piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā (ar līdzmaksājumu) š.g. 22. septembrī "Bioekonomika dažādu nozaru saimniecībās", kura laikā tiks apmeklēts:

1) VIDES RISINĀJUMU INSTITŪTS – unikāls pētniecības institūts ar izpētes tehnoloģijām, kapacitāti, virzieniem bioekonomikas jomās. Institūts ļoti cieši sadarbojas ar Vidzemes plānošanas reģionu, kopīgi izstrādāta Vidzemes reģiona Bioekonomikas attīstības stratēģija un izveidots Latvijas augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klasteris. Institūts savu darbību balsta daudznozaru pieejā. Komandā strādā zinātnieki un praktiķi no tādām nozarēm kā bioloģija, ķīmija, hidroloģija, vides zinātne, fizika, matemātika, datorzinātne, ainavu plānošana, mežsaimniecība u.c. Viena no Vides risinājumu institūta (VRI) pamatvērtībām ir atvērtība un vēlme mācīties. Tāpēc institūtā darbojas ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu speciālisti. Pastāvīgi tiek veidoti sadarbības projekti un zināšanu apmaiņa ar partneriem Eiropā un citās pasaules daļās.

2) SIA “LABAS SAKNES” – Ģimenes uzņēmums “Labas saknes” ražošanā izmanto bezatlikumu tehnoloģiju. Galvenais produkts ir burkāns, no kura tiek izmantots pilnīgi viss. Nelielajā ražotnē tiek spiesta burkānu sula, kas tiek realizēta Cēsīs. No sulas spiešanas procesā pāri palikušajiem burkānu biezumiem taisa veselīgos čipsus – trīs dažādu garšu sāļos variantus: ar sarkano kāpostu ir sarkanais variants, zaļais variants ir ar spinātiem, kale kāpostiem, dillēm un pētersīļiem, bet pikantais variants ir ar papriku un tomātiem. Gatavošanas procesā netiek radīti praktiski nekādi atkritumi. Uzņēmumā ražo apmēram 30 produkciju veidus no dažādiem biomateriāliem.

3) SIA "TRIMPUS" – uzņēmējs izveidojis “Trimpus” alus darītavu, kur ražošanā izmanto dažādus dabas ekstraktus, piemēram, gatavojot skuju kolu. Tiek piedāvāti augu bezalkoholiskie dzērieni. Meklējot iespējas, kā visiem zināmus resursus izmantot jaunā veidā un radīt inovatīvus produktus, bioekonomikā ir ļoti svarīgi ražošanā izmantot tādus resursus, kas nākuši no vietējās teritorijas.

4) Z/S "LEJAS-SINČI" – Reinis Rozenbergs LLKC rīkotajā jauno uzņēmēju konkursā “Laukiem būt!” prezentēja visnotaļ inovatīvu un perspektīvu ideju. Nākotnē, iespējams pat ne tik tālā, bišu tranu cirmeņu izmantošanai pārtikā būs sava īpaša niša kulinārajā praksē.

Ja vēlaties piedalīties, līdz 18.09.2020. - dodiet ziņu, rakstot uz zanda.dimanta@llkc.lv vai zvanot pa tālr. 26135858. PIETEIKŠANĀS OBLIGĀTA!

SVARĪGI!

1) Lai piedalītos braucienā, būs jāapliecina iesaiste lauksaimniecībā vai mežsaimniecībā (īpašumtiesības, radniecība u.c.) – ja izteiksiet vēlēšanos piedalīties - sazināšos ar katru individuāli.

2) Būs jāveic līdzmaksājums 20% apmērā (nepilni 25 Eur). Atlikušos 80% sedz Lauku attīstības programma.

3) Izbraukšana plānota no Ozolniekiem.

Sīkāka informācija:

Zanda Dimanta-Svilpe,

zanda.dimanta@llkc.lv

26135858

Pievienot komentāru