Eiropas jātnieku federāciju pārstāvju un zirgaudzētāju konference

GalerijaPrint

No 26. līdz 27. jūlijam Rīgā notika Eiropas jātnieku federāciju un zirgaudzētāju pārstāvju konference, kas organizēta ar Valsts Lauku tīkla atbalstu.

Konferences pasākumi risinājās viesnīcas “Avalon” telpās un sporta centrā “Kleisti”. Konferences laikā tika apspriesti sekojoši jautājumi: jāšanas sporta federāciju sadarbība ar zirgaudzētājiem un to biedrībām; nacionālo jātnieku federāciju un zirgaudzētāju sadarbību ar Eiropas Jātnieku federāciju un Starptautisko Jātnieku federāciju; sporta zirgu audzēšana, trenēšana un sportiskie sasniegumi Eiropā; jāšanas sporta attīstības pašreizējās tendences Eiropā; veterināro prasību ievērošana un to noteikumu pilnveidošana; jāšanas sacensības kā zirgu novērtēšanas, to ģenētiskās kvalitātes un produktivitātes noteikšanas veids.

Nozīmīgajā pasākumā piedalījās speciālisti no Vācijas, Turcijas, Polijas, Zviedrijas, Dānijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Latvijas.

 Eiropas Jātnieku federācijas (EEF) prezidents Dr. Hanfrīds Harings no Vācijas sacīja: – Ļoti noderīga bija EEF pārstāvju un zirgaudzētāju konference. Līdz šim mums nav bijusi pietiekami laba komunikācija un tiešie kontakti Eiropas valstu starpā, bet ir vairāk jārunā, lai apzinātu kopējās problēmas un izvirzītu turpmākos uzdevumus. Sacensības Kleistos noorganizētas ļoti augstā līmenī, profesionāli. Skaists, labi iekārtots laukums. Redzams, ka te cilvēki ar prieku gan nodarbojas ar jāšanas sportu, gan arī prot rīkot sacensības kā svētkus. Tas ir ļoti svarīgi, lai sporta veidam piepulcētos jauni cilvēki. Redzams, ka ir uzlabojusies jūsu jātnieku startu kvalitāte, daži sportisti demonstrē augstu sniegumu. Taču jāpilnveidojas, jāizmanto treneru padomi, jāiegādājas labas kvalitātes zirgi, lai varētu startēt vēl augstākā līmenī, ciešāk un produktīvāk sadarbojoties ar zirgaudzētājiem.

Konference dos ieguldījumu Latvijas šķirnes zirgu audzēšanas popularizēšanā un reklamēšanā, palīdzēs attīstīt jāšanas sportu Latvijā, veicinās sasniegt mūsu mērķi – palielināt zirgu audzētāju saimniecību skaitu, lai sportisti ar labiem panākumiem piedalītos gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās.

LJF Preses dienests

Foto galerija: 

Pievienot komentāru