Izveidota rožu dobe – veltījums dzejniekam Imantam Ziedonim

Tukuma novada Sēmes pagasta saimniecībā „Rozītes” labiekārtota rožu dārza teritorija un izveidota jauna rožu dobe, kas ir veltījums dzejniekam Imantam Ziedonim.

Tas paveikts pasākuma „Tūrisma aktivitāšu veicināšana” aktivitātē „Tūrisma pakalpojumu dažādošana”, šogad īstenojot projektu „Rožu kolekcijas dārza „Rozītes” teritorijas labiekārtošana un jauna tūrisma pakalpojuma – radošās darbnīcas izveide”.

Rožu kolekcijas dārzs „Rozītes” tika izveidots, lai apmeklētāji varētu atpūsties sakoptā vidē un iepazīties ar dārzu kultūru. Lai dārzu padarītu interesantāku un piesaistītu vairāk apmeklētāju, pēc izstrādāta teritorijas labiekārtojuma rekonstrukcijas plāna tika veikta teritorijas labiekārtošana. Izveidots simbolisks rožu un ziemciešu stādījums kā veltījums novadniekam, dzejniekam Imantam Ziedonim, kurš viesojās dārzā, priecājās un novērtēja tā krāšņumu. Projektu īstenojot, ir izveidota liela rožu kolekcijas dobe saules simbola formā, 14 m diametrā. Dobē iestādītas 392 rozes un 300 ziemcietes, kas papildina rožu kolekciju un izceļ tās uz sava fona. Apkārt dobei izvietoti dekoratīvi puķu podi, kas papildina mazās arhitektoniskās formas dārzā. Izgaismotie dekoratīvie podi izgaismo dobi un piesaista apmeklētāju uzmanību. Lai paplašinātu pakalpojumu klāstu, tika iegādāts destilācijas aparāts rožu ziedlapiņu destilēšanai, kas kalpo apmeklētāju iesaistīšanai radošajās darbnīcās,  iegūstot rožu ēterisko eļļu un rožūdeni.

Katru gadu dārzā tiek rīkoti Rožu svētki, kas pulcē daudzus apmeklētājus.

Sarma Rotberga,

LLKC Tukuma nodaļas lauku attīstības konsultante

Pievienot komentāru