PK sacensības palīdz popularizēt arī Latvijas zirgaudzēšanu

Apbalvo Kristapu Neretnieku
GalerijaPrint

Sporta centrā „Kleisti” no 25. līdz 27. jūlijam notika Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā Rīga–2014.

Pasākuma laikā notika sacensības maršrutos gan jaunzirgiem, gan pieaugušiem zirgiem. Tajos piedalījās jātnieki ar Latvijas un citu šķirņu zirgiem. Pasākuma organizēšanā tika iesaistīti ciltsdarba jomā sertificētie nozares speciālisti un ārvalstu eksperti. Notika Latvijā audzētu dažādu šķirņu un pielietojuma zirgu demonstrēšana. 

Sacensībās piedalījās 152 sportiskie pāri no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Zviedrijas, Krievijas un Latvijas. Pasākumu atbalstīja arī Lauku konsultāciju un izglītības centrs Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros.

Sacensības, kam piešķirta prestižā CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā. 

Lai veicinātu progresīvu tehnoloģiju izmantošanu, nodrošinot zirgu novērtēšanu, to ģenētiskās kvalitātes un produktivitātes noteikšanu, tika rīkoti speciāli maršruti gan jaunzirgiem, gan veczirgiem. Viens no pasākuma mērķiem ir zirgu ciltsvērtības noteikšana, to darbspēju pārbaude un selekcijas rezultātu popularizēšana. 

Sacensības apmeklēja daudzi skatītāji, zirgu audzētāji, sportisti, treneri, tiesneši, ciltsdarba nozares speciālisti un citi interesenti.

Latvijas šķirnes un citu šķirņu zirgu popularizēšana un reklamēšana šo sacīkšu pasākumu laikā turpmāk palīdzēs attīstīt jāšanas sportu Latvijā, veicinās mūsu mērķa sasniegšanu – palielināt zirgu audzētāju saimniecību skaitu, lai sportisti ar labiem panākumiem piedalītos gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās. Lai atvieglotu kontaktus ar zirgaudzētājiem, sacensību programmā tika publicēts Latvijas aktīvo zirgaudzētāju saraksts ar kontaktinformāciju.

PK Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības notika deviņos maršrutos. Galvenais no tiem – Grand Prix Rīga – risinājās 27. jūlijā, un deva ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā. Sportistiem un viņu zirgiem bija jāpārvar līdz 160 centimetru augsti šķēršļi. Skaistu uzvaru guva Latvijas sportists Kristaps Neretnieks ar zirgu Continue. Otrais Gunārs Kletenbergs no Igaunijas ar Lance S. Trešajā vietā Andriuss Petrovs no Lietuvas ar Complemento. Ceturtais rezultāts mūsu komandas sportistam Ģirtam Bricim ar Emilia Jolie JB. Piektā vieta igaunietei Kairi Drabčinskai ar Peron.  Sestā godalgotā vieta arī Latvijas pārstāvim Andim Vārnam ar Never Mind 22.

Grand Prix maršruta uzvarētājs Kristaps Neretnieks: – Braucot uz sacensībām Rīgā, es vēlējos uzvarēt, tāpat, kā tas izdevās pagājušajā gadā. Pārliecības, protams, par to nevarēja būt, jo startēja daudzi citi spēcīgi sportisti, taču iekšēji jutu, ka mums ar zirgu tas abiem ir pa spēkam. Continue ļoti patīk šis laukums, šo sacensību atmosfēra, un to var just.

 Latvijas sportisti izcīnīja arī daudz citu godalgu. Maršrutā, kurā startēja 6/7 gadus veci zirgi, ar 125/130 cm augstiem šķēršļiem triumfēja Latvijas sportiste Mārīte Pinte ar zirgu Kartini un trešajā vietā ierindojās Latvijas pārstāvis Kristaps Neretnieks ar Caligula. Maršrutā 6/7 gadus veciem zirgiem un šķēršļu augstumu līdz 120/125 cm Latvijai pirmās trīs vietas: uzvara Ģirtam Bricim ar zirgu Conterina, otrais Andis Vārna ar Fantastiku, trešais Kristaps Neretnieks ar Caligula. Maršrutā ar augstumu līdz 140 cm uzvarēja Ģirts Bricis ar zirgu Emilia Jolie JB. Maršrutā 6/7 gadus veciem zirgiem ar 120/125 cm augstiem šķēršļiem pirmo un otro vietu izcīnīja Andis Vārna, attiecīgi ar zirgiem Calandria un Fantastika, trešajā vietā Mārīte Pinte ar Lečko. Maršrutā ar 130 cm augstiem šķēršļiem otrajā vietā Latvijas pārstāvis Kristaps Neretnieks ar Cassare – 65/54,9. Maršrutā 140 cm augstiem šķēršļiem trešajā vietā Kristaps Neretnieks ar Continue.

Jāšanas sportā PK izcīņa notiek 17 līgās, katras līgas spēcīgākie sportisti iegūst tiesības startēt PK finālā. Sportistu skaits, kuri izcīna tiesības startēt PK finālā, katrā zonā ir atšķirīgs.

Plašāka informācija LJF mājaslapā www.ljf.lv

LJF Preses dienests

Foto galerija: 

Pievienot komentāru