Suitos gatavojas Vienas dienas kafejnīcas pasākumiem

GalerijaPrint

Alsungas novadā jau sākta gatavošanās pasākumam “Vienas dienas kafejnīcas Suitos”, kas šogad plānota 22. augustā. Beigusies pieteikumu iesniegšana līdzdalībai atvērto kafejnīcu dienai. Šogad pieteikušās 24 mājas kafejnīcas. Liels prieks, ka visi pagājušā gada dalībnieki arī šogad atvērs savas mājas viesiem, kā arī būs iespēja viesoties pie jauniem saimniekiem. Tā kā pārdomāts un rūpīgs gatavošanās process ir  pasākuma svarīga sastāvdaļa, tad ir notikušas vairākas tikšanās, un pirmā no tām jau janvārī.

* 28. janvārī Alsungas novada Tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centra telpās notika pirmā tikšanās ar “Vienas dienas kafejnīcas Suitos dalībniekiem”. Gatavojoties šī gada mājas kafejnīcu dienai, turpinām mācīties, iegūt jaunas zināšanas un iedvesmoties. Šajā reizē mūs iedvesmoja un pavisam noteikti iedrošināja “Mazsāliju” saimnieki Gunita Štorha un Gunārs Slavinskis. Viņi dalījās ne tikai savā pieredzē, minot gan izdošanās, gan piedzīvotās neveiksmes, bet arī lutināja ar degustāciju, kurā varēja baudīt saimnieku kaislību uz ēdieniem un dzērieniem, kas lielākoties izgatavoti no vietējiem produktiem.

* 19. februārī kafejnīcu dienas pārstāvji sanāca kopā, lai iedvesmotos no uzņēmēju veiksmes stāstiem. Savā pieredzē dalījās Agnese Grundmane, kura ir restorāna “Pilskrogs” Ēdolē īpašniece, un Snēpeles novada strausu fermas “Nornieki” saimniece Anda Šīmane. Paldies uzņēmējām par veltīto laiku un semināra dalībnieku iedrošināšanu savu mērķu īstenošanai!

* 11. martā notika mācības par tēmu “Vietējo pārtikas ražotāju konkurētspējas uzlabošana”. Teorētiskajā daļā viesojās lektore Dace Šēna, kura izstāstīja par produkta izstrādi, izmantojot vietējos produktu un uzturvērtību aprēķināšanu, produkta noformēšanu. Savukārt praktiskajā daļā šefpavārs Aigars Sīlis vadīja meistarklasi, parādot, kā dažādus vietējos dārzeņus izmantot virtuvē.

Vēl plānotas vairākas nodarbības, kā arī individuālās foto sesijas kafejnīcu dalībniekiem, lai varētu laikus izveidot informatīvo bukletu, kurā ikviens varēs iepazīties ar šī gada suitu piedāvājumiem.

“Vienas dienas kafejnīcas Suitos” pirmo reizi notika 2019. gada 24. augustā. To īstenošanā iesaistījās gandrīz visi Alsungas iedzīvotāji. Alsundznieki  bija atsaucīgi un vēra savas mājas durvis viesiem. To bija daudz un arī labu atsauksmju netrūka. Kafejnīcu viesi mielojās, sākot ar burgeriem un beidzot ar lieliskām kūkām. Arī par izklaidēm bija padomāts. Vienās mājās spēlēja klarnete, citam dūdas, skanēja suitu dziesmas un bija jāmin arī mīklas. Lieliska diena, ko pavadīt kopā ar ģimeni. Pasākums bija izdevies un organizētāji arī šogad vēlas rīkot šo lielisko pasākumu.

Šis laiks nav viegls, un brīžam māc šaubas, bet suiti tic, ka viss notiks un latvieši ir sīksta tauta. Turēsimies kopā, palīdzēsim cits citam un tiksimies 22. augustā pasākumā.

Santa Kreičmane,
Alsungas novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru