Vecbebros jaunieši trenējas jāšanas sportā

Vecbebros jau trešo gadu nodarboties ar jāšanas sportu www.sobo.com.au piedāvā biedrība “Veti active”. Jaunā sezona sākusies ar patīkamām pārmaiņām, –  realizējot Lauku atbalsta dienesta projektu, veikta zirgu apmācības laukuma labiekārtošana.

Biedrības valdes priekšsēdētāja ir veterinārārste Iveta Kroiča, un darbs ar zirgiem ir viņas bērnības sapņu piepildījums. Ikdienas darbos liels atbalsts ir vīrs, kurš, uzzinājis par projektu, ieteica Ivetai pieteikties.

Projekta kopējās izmaksas ir 5995 eiro, no kuriem 10% ir biedrības finansējums. Ar šo summu pietika, lai ievērojami uzlabotu jāšanas sporta treniņu apstākļus. Ļoti nepieciešama bija zirgu apmācības laukuma iežogošana. Iveta stāsta, ka ierobežotā teritorijā dzīvnieku ir vieglāk apmācīt. Apkārt laukumam ierīkotas jaunas cheap ralph lauren womens shirts apgaismes laternas, kas ļaus ar jāšanas sportu nodarboties visu gadu. Ziemā laika apstākļi ir piemēroti treniņiem, taču bērni uz nodarbībām tiek pēc stundām, kuras beidzas pievakarē, kad satumst. Iegūts arī jauns inventārs – Latvijā izgatavotie šķēršļi, kas daudz kvalitatīvāk palīdzēs sagatavoties sacensībām.

Biedrība „Veti active” piedāvā jāšanas nodarbības, par tām iepriekš vienojoties.

Jaunā paaudze ar prieku sēžas seglos un apgūst jāšanas prasmes. Pašlaik laukumā aktīvi darbojas un Latvijas mēroga sacensībām gatavojas vairāki jaunieši un pieredzējuši jātnieki no Bebriem un Kokneses novada, kā arī no tuvējiem novadiem. Jātnieki uz laukuma brauc trenēties arī paši ar saviem zirgiem. Lai jaunieši ralph lauren womens long sleeve polos pienācīgi sagatavotos, tiek pieaicināti pieredzējuši treneri, kuri guvuši panākumus Latvijas un arī starptautiska mēroga sacensībās, mācot iejādes pamatus un lēkšanu.

Nākotnes plānos ir piedāvāt izjādes pašiem mazākajiem. Biedrība ir iegādājusies arī divgadīgu poniju, un, kad dzīvnieks tiks iejāts, tas pievienosies pārējiem zirgiem.

Iveta Kroiča novērojusi vairākas pozitīvas izmaiņas, kas notiek ar bērniem, kad viņi darbojas ar zirgiem: ”Nodarbību laikā bērni kļūst atvērtāki, iemācās sadarboties un komunicēt ar dzīvnieku. Zirgiem piemīt arī ārstnieciskas spējas. Ja ir grūti, pietiek būt viņu tuvumā vai ķemmēt krēpes, un bēdas aizmirstas. Pēc treniņiem bērni izrāda iniciatīvu palīdzēt un dodas uz staļļiem apkopt dzīvniekus.”

Gintas Grincēvičas teksts un foto

 

Pievienot komentāru