Reņģu svētki Jūrmalciemā – tradīcijas turpinās

GalerijaPrint

Jau tradicionāli Jūrmalciemā, Dienvidkurzemes novadā, 23. aprīlī nosvinēti Reņģu svētki, kuru ietvaros apmeklētāji varēja iegādāties vietējo zvejnieku, ražotāju, amatnieku un lauku saimniecību piedāvāto, degustēt dažādus ēdienus, kas pagatavoti no Jūrmalciema piekrastes zvejnieku nozvejotām reņģēm, radoši pavadīt laiku kopā ar bērniem, iepazīt piekrastes zvejnieku ikdienu Jūrmalciema tīklu mājā “Piestātne” esošajā foto izstādē un nesteidzīgi izbaudīt skaisto Baltijas jūras piekrasti. 

Katru gadu Jūrmalciema Reņģu svētku īpašā un neatņemamā pievienotā vērtība ir vietējo saimnieču pagatavoto zivju ēdienu klāsts un dažādība – ceptas reņģes, reņģes želejā, reņģu zupa un citi gardi ēdieni. Šogad svētkos piedalījās arī šefpavārs Lauris Aleksejevs, kurš pagatavoja un piedāvāja reņģes marinādē kopā ar gardiem salātiem. Apmeklētājiem tā bija lieliska iespēja vērot zivju ēdiena pagatavošanas procesu, uzdot jautājumus un noslēgumā arī izgaršot pagatavoto ēdienu – reņģes marinādē ar salātiem un estragona mērci. 

Recepte: 

Marināde: ūdens, ābolu sidrs, vīna etiķis, zaļais čili pipars, sīpols, svaigs ingvers, sāls, cukurs. 

Visu uzvāra, atdzesē līdz 70 grādiem un pārlej reņģes. Vislabāk, lai 24 stundas nostāvas! 

Salātu piedevās: āboli, fenhelis, rabarbers, citronu sula, olīveļļa, sāls un cukurs. 

Estragona mērce: Franču sinepes, medus, brūnais cukurs, sāls, augu eļļa un svaigs estragons.

Lauris atzīst, ka recepte ir pietiekami vienkārša, un uzsver, ka reņģēm ir liela nozīme Latvijas vēsturē, un latvieši tās spēj kreatīvi izmantot un pagatavot ļoti dažādos veidos. 

Vēlamies pateikties apmeklētājiem, biedrībai “Jūrmalciema valgums” (Jūrmalciema tīklu māja "Piestātne"), Dienvidkurzemes novada pašvaldībai, Nīcas un Otaņķu pagastu apvienības pārvaldei, šefpavāram Laurim Aleksejevam, grupai “Vētrasputni”, Nīcas kultūras centra jauniešu vokālā ansamblim “Maldu vēji”, bērnu radošajai darbnīcai “Krāsu Karuselis”, amatniekiem, mājražotājiem un tirgotājiem. 

Īpašs paldies Baltijas jūrai un vējiem, kas ik dienu atgādina par savu spēku. 

Uz tikšanos jau nākamajos pasākumos Jūrmalciemā! Sekojiet jaunumiem mājaslapā – www.facebook.com/Piestatne 

Pasākumu atbalsta Dienvidkurzemes novada pašvaldība un  Zivsaimniecības sadarbības tīkls aktivitātes “Atbalsts zivsaimniecības izstādēm un zivsaimniecības projektu konkursa organizēšana” ietvaros.

Aleksejs Kačanovs,

LLKC Liepājas biroja vadītājs

Foto: Dainis Ģelzis, laikraksts ”Kurzemes Vārds”

Foto galerija: 

Pievienot komentāru