Piedalies Latvijā pirmajā Pārtikas sistēmu DIALOGĀ!

Lai sadzirdētu dažādu pārtikas sistēmā iesaistīto pušu viedokli par to, vai veids, kādā ražojam un patērējam pārtiku, ir draudzīgs cilvēkam, videi, Latvijas un pasaules ekonomikai, 11. augustā ikviens aicināts piedalīties Nacionālajā dialogā “Izturētspējīgi Latvijas lauki pārtikai un nākamajām paaudzēm”, ko sadarbībā ar Zemkopības ministriju  rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Konference tiešsaistē notiks no plkst. 13.00 līdz plkst. 17.30.

Saite dalībai pasākumā:  https://nacionalais-dialogs-partika.attend.one/

Latvija, līdzīgi kā vairāk nekā 140 citas pasaules valstis, aktīvi piedalās ANO pārtikas sistēmas samita procesā. Samits notiks septembra beigās Ņujorkā, un tā galvenais mērķis ir rast kopsaucējus un risinājumus labākām pārtikas sistēmām pasaulē, lai jau 2030. gadā tās būtiski mainītu, ievērojot pārtikas sistēmas izaicinājumus vides, veselības, klimata un ilgtspējas jomā.

Pirms samita notiekošo konferenču galvenais uzdevums ir no dažādām sabiedrības un nozaru grupām apkopot idejas, kā turpmāk mainīt un padarīt cilvēkam un videi draudzīgākus visus pārtikas nodrošināšanas sistēmās iesaistītos posmus. Šie priekšlikumi kalpos par pamatu ANO Pārtikas samitā pieņemtajiem lēmumiem.

Dialoga diskusiju daļa notiks vairākās paralēlās grupās.

Politiķu grupas diskusijas tēma būs “Vīzija par Latvijas lauku telpas un pārtikas sistēmas lomu Latvijas ilgtspējā un noturībā vietējā un starptautiskā līmenī”. 

Pārtikas sistēmas un lauku attīstības ekspertu grupas diskusijā dažādu organizāciju pārstāvji spriedīs par godīgu un videi draudzīgu sadarbību pārtikas piegādes ķēdēs visos posmos, zemes ilgtspējīgu izmantošanu pārtikas ražošanai un lauku telpas uzturēšanai, tirdzniecības politiku vietējā un starptautiskā līmenī vietējās un ekoloģiskās pārtikas atbalstam un vēl citiem jautājumiem.

Tautas diskusiju grupā attālināti varēs piedalīties ikviens interesents, kurš būs reģistrējies dalībai un ir gatavs izteikt viedokli par ilgtspējīgām pārtikas sistēmām nākotnei.

Reģistrēšanās konferencei līdz 11. augustam (ieskaitot), atverot pasākuma saitihttps://nacionalais-dialogs-partika.attend.one/  

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priešsēdētājs: “Patiesību par kādu lietu var uzzināt, ja to aplūko no visām pusēm. Vienpusējs skatījums vēl nav patiesība, bet tikai viens no viedokļiem. Tādēļ, lai nonāktu pie patiesības, ir jāpanāk saprašanās, atšķirīgos viedokļus apvienojot vai pārveidojot kopīgā izpratnē. Patiesība nedzimst viena cilvēka galvā, bet gan tādu cilvēku vidū, kuri to kopīgi meklē dialogā. Esam gandarīti būt nacionālā pārtikas dialoga organizētāji un būt par daļu no ANO pārtikas sistēmu dialogu procesa. Aicinām ikvienu pārtikas sistēmā iesaistīto izteikt savu viedokli un uzklausīt citus, kas un kā darāms, lai pārtikas sistēmas būtu cilvēkam un planētai pieejamas, draudzīgas un ilgtspējīgas. Mums jāsadzird citam citu, apzinoties, ka tas, ko es daru kā indivīds, ietekmē daudzus citus.”

Diskusijās aicināts piedalīties ikviens pārtikas sistēmā iesaistītais – lauksaimnieks, pārtikas pārstrādātājs, tirgotājs, finansists, politiķis, pašvaldību pārstāvis, ēdinātājs, ārsts un uztura speciālists, vides speciālists, kā arī citu jomu eksperts un interesents.

 Plašāka informācija: Agnese Radžele-Šulce, tālr.: 26383067, e-pasts: dialogs@llkc.lv. Informācija par globālo ANO samitu: un.org/en/food-systems-summit    

 Ilze Rūtenberga-Bērziņa,
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr: 29172125, E-pasts: ilze.rutenberga@llkc.lv

Pievienot komentāru