Izzinošais dabas tūrisms ar atraktīviem saimniekiem Antiņciemā

GalerijaPrint

Drīz jau būs aizritējuši trīs gadi, kopš Indulis Skrebelis un Sanita Matule iegādājās lauku īpašumu “Vidnieki”. Ģimenes īpašums, kas atrodas Ķemeru Nacionālajā parkā Lapmežciema pagasta Antiņciemā, trīs gadu laikā ir iekopts un kļuvis par skaistu, videi draudzīgu vietu, kur cilvēki var atpūsties, izstaigāt dabas taku, izzināt augus, baudīt mieru un klusumu vai piedalīties dažādos pasākumos.

Iepriekš ģimene dzīvojusi Pierīgā. Tomēr Sanita un Indulis, abi pēc profesijas mežsaimniecības inženieri, tiekušies pēc lauku vides. 2019. gadā iegādājušies lauku māju, kopā ar zemi un aptuveni 2 ha meža.  Pirmajā gadā tika sakopta māja, nākamajā saimnieki iegādājās traktoru un sāka sakopt pļavas, tīrīja krūmus, kur maksimāli zarus sašķeldoja, bet daļu izmantoja zaru žogam uz īpašuma robežas. Jau pirmajā pavasarī saimnieki saprata, ka pļavas ir īpašas, jo cauri vismaz pāris gadu desmitiem nekoptajiem, nepļautajiem zālājiem spraucās neskaitāmas gaiļbiksītes. Pļavas tika atzītas par bioloģiski vērtīgiem zālājiem. Tika apmeklēti kursi par bioloģiski vērtīgo zālāju apsaimniekošanu. Sanita 2020. gadā pabeidza herbalistikas skolu un kļuva par herbalisti, bet šī gada maijā aizgāja no sava iepriekšējā darba, lai strādātu savā īpašumā, reģistrējoties kā pašnodarbināta persona un uzsākot vadīt ekskursijas. Apmēram 1 km garumā ir izveidota jauna izzinoša pastaigu taka, kuru saimnieki ar prieku un aizrautību izrāda tūristiem.

Antiņciems ir ievērojams ar to, ka šeit ir ļoti auglīga zeme. Senāk te audzēti cigoriņi, kaltētas cigoriņu saknes un ar zirgu pajūgiem vestas uz Ķemeru staciju, lai nogādātu tālāk uz Rīgu un pārdotu konditorejas fabrikām. Cigoriņu kaltes agrāk sauca par dārēm. Arī Induļa un Sanitas īpašumā ir pussabrukusi būve, kas visticamāk bijusi dāre. Saimniekiem iepaticies vārds “dāre”. Ejot uz pļavām, ir jāiet garām dārei, tādēļ vietu nosaukuši par “Dari”. Bet kādēļ? Pa Ķemeru Nacionālā parka takām, garām ģimenes īpašumam pastaigājas tūristi, tai skaitā daudzi cittautieši. Un tā kā viņiem  nepadodas latviešu garumzīmes, saimnieki noskaidrojuši, ka Dāre angliski skanētu Dare, kas tulkojumā nozīmē “uzdrošināties”, tāpēc nolēmuši šo vietu saukt par Dari. Pie Dares tiek veidota skaista ainava. Šogad šova veidā novāktas siena pļavas. Īpašuma sakopšanā tiek ieguldīts ļoti liels darbs, tomēr neuztverot to kā slogu, bet darot un ejot uz priekšu soli pa solim, lai pašiem būtu prieks un gandarījums par paveikto. Talkā tiek aicinātas meitas, radi un draugi. Ģimene ir kā laba komanda, kur viens otru atbalsta.

Ciemojoties pie Sanitas un Induļa, saimnieki piedāvā nobaudīt jau sen aizmirsto cigoriņu kafiju un saimnieces vāktās zāļu tējas. Sanita jau 15 gadus pa brīvdienām un vakariem mācījusies aromterapiju. Nonākot Antiņciemā, ārstniecības augi paši “kāpuši pa logiem, durvīm iekšā”. Sanita papildus apguvusi zinības par ārstniecības augiem. Lai to iedarbība būtu efektīva, svarīgi augus ievākt pareizā laikā, pareizā mēness fāzē. Sanita gatavo tējas, tinktūras (kliņģerīšu, ganu plikstiņu, struteņu, ceriņu) un dažādas ziedes (samteņu, ceriņu, ziedu ziedi u.cc.). Augu izmantošanas iespējas ir ļoti plašas. Sanita novēl katram atrast veidu, kā vislabāk uzņemt Latvijas augu vērtīgās vielas.

Saimnieki atzina, ka viņiem ļoti noderējušas LLKC organizētās mācības un pieredzes apmaiņas braucieni gan pa Latviju, gan ārzemēm. Mācības par bioloģiski vērtīgu zālāju apsaimniekošanu, redzētais un dzirdētais par pieredzi tūristu uzņemšanā, tūrisma produktu izveidē, mārketingā – tas iedrošinājis viņus uzsākt savu uzņēmējdarbību un piedāvāt pakalpojumu labā kvalitātē. Saimniecība piedalījusies tik tikko notikušajās Mājas kafejnīcu dienās (2., 3. oktobrī) un, pavisam noteikti, vēl un vēl, jauni pārsteigumi vai pakalpojumi mūs sagaidīs!

Indulis un Sanita ar prieku aicina visus ciemos pie sevis!  

Adrese: “Vidnieki”, Antiņciems, Lapmežciema pag., Tukuma nov.

Tālr. 27891575 – Sanita Matule

Informācija:

Dare atpūties dabā

https://www.facebook.com/100591308939368/

Sanitas Dabas veltes

https://m.facebook.com/SanitasDabasVeltes/

Sarma Rotberga,

LLKC Tukuma konsultāciju birojs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru