“Aitu druka” aicina ciemos

GalerijaPrint

Santija Matule 2021. gadā piedalījās LLKC  Jelgavas biroja organizētajās mācībās “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības attīstībai” ar interesantu biznesa ideju – apdrukas pakalpojumi, kas tiek piedāvāti kompleksā pakalpojumā ar aitkopības saimniecības apmeklējumu. Klientiem ir iespēja uzņemt bildes kopā ar lauksaimniecības dzīvniekiem, kopīgas ģimenes bildes un uzreiz uzrukāt uz krūzītes, T-krekla vai izgatavot puzli. Saimniecība atrodas Kazdangā, Dienvidkurzemes novadā. Santijas idejas, šķiet, nekad nebeidzas – sākti audzēt kartupeļi, iegūta pirmā dzija no aitas vilnas, plānots attīstīt vistkopību. Kopš dalības mācībās sekojam līdzi idejas izaugsmei un attīstībai, ir tapis zīmols “Aitu druka”. Lūdzām Santiju pastāstīt un dalīties ar savas idejas attīstības aktualitātēm:

“Jau ap 12. decembri plānojam vest jaunaitas pārstrādāt desās un konservos. Sākumā tikai dažas, lai varētu iepazīt tirgus īpatnības. Gaļas pārstrādes uzņēmums mums gatavos etiķetes un ceru tur iekļaut arī savu logo. 

Vasarā sagaidījām ciemos arī savu pirmo skolnieku grupu. Satraukums bija liels, neslēpšu to. Viņi skrēja, klaigāja un izklaidējās. Un, protams, noveda panikā aitas, īpaši teķi, kurš bija ļoti satraucies. Labi, ka bija savā aizgaldā. Kamēr bērniem rokās bija sagatavotie našķi, aitas bija pat ļoti draudzīgas. Pasākums patika gan mums, gan bērniem.

Pavasarī vedīsim aitu vilnu uz pārstrādi. Šoreiz jau zināsim, kādu dziju labāk izvēlēties, jo esmu apguvusi jau nedaudz par dzijas īpatnībām un vienādu dziju daudzumu, kas aptuveni vajadzīgs vienam klientam.

Lielākoties cilvēki izvēlas apdrukāt krūzes un kreklus ar personalizētām fotogrāfijām un tekstiem. Ir jau izveidojusies laba sadarbība ar jāšanas skolu, kur veidoju dāvanas sacensībām.

Pašlaik pacietīgi gatavojos Ziemassvētkiem, veidoju gatavās dāvaniņas, kā arī izpildu pasūtījumus. Varbūt Facebook lapā @aitu druka būsiet pamanījuši, ka saimniecībā audzējam arī kartupeļus. Nu jau klientu loks ir izveidojies un visu ražu būsim iztirgojuši. Nākamajā gadā plānojam stādīt vairāk. 

Pašlaik gatavojam arī sprostus, lai pavasarī iegādātos vistas un varētu tirgot  olas. Vēlamies kļūt interesanti saviem klientiem un palielināt noietu. Nākotnē plānoju nodrošināt arī to, lai “Aitu druka” būtu aizsargāts zīmols.”

Santijas un ģimenes enerģija uzlādē un iedvesmo, novēlam neapstāties un turpināt dalīties ar vērtīgo pieredzi.

Agnese Stivriņa,
LLKC Jelgavas biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto: Santija Matule

Foto galerija: 

Pievienot komentāru