Iznācis “Lauku Lapas” maija numurs

Informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” maija numurā informējam par EK lauksaimniecības komisāra Januša Vojcehovska vizīti Latvijā un tikšanos ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu, kuras laikā pārrunāta situācija pārtikas tirgū un lauksaimniecībā, tajā skaitā izaicinājumi, ar kādiem saskaras ES dalībvalstis pēc

Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Noderīgs materiāls par precīzās lauksaimniecības attīstību. Jaunās tehnoloģijas ļauj savienot reāllaika datu vākšanu ar precīzu informāciju par atrašanās vietu, kas dod iespēju

efektīvi manipulēt un analizēt lielu ģeotelpisko datu apjomu.

Grāmatvedības sadaļā – kādi ir galvenie grozījumi UIN likumā.

Iepazīstinām ar LLKC mācību un demonstrējumu centru  “Lielozoli” Slampes pagastā, tā piedāvātajām plašajām iespējām izzinošu pasākumu organizēšanā.

Labās pieredzes stāsti: par saimniecību “Lauriņi” Bauskas novada Īslīcē, kas audzē zemenes un nodarbojas ar biškopību;

par ģimenes uzņēmumu – Preiļu pludmales kafejnīcu “Pampūkas”; par skultietes Aigas Hincenbergas inovatīvo produktu – papīra ziepēm.

Publicējam noderīgus padomus, sākoties jaunajai dārzkopības sezonai – kādas metodes izmantot nezāļu ierobežošanai, lai gūtu  labāku dārzeņu ražu.

Sadaļā “Čiekurs” par biežāk sastopamajiem kaitēkļiem un to ietekmi uz mežu.

Rubrikā “Briseles gaiteņos” – par plašāku lauksaimnieku pieeju apmācībām, kā arī apkopota informācija par pesticīdu patēriņa apjomiem, kas liecina, ka ES kopumā tas ir stabils, bet Latvijā aug.

Kā vienmēr, tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.

Lauku Lapa Nr. 5 (206)

Dace Millere,
izdevuma “Lauku Lapa” redaktore

Pievienot komentāru