Jaunieši novertē iespēju mācīties tiešsaitē

GalerijaPrint

LLKC Preiļu birojā mācības “Laukiem būt!” aizvadītas veiksmīgi, un nu jauniešiem vien atlicis startēt konkursā. Macības šogad īpašas ar to, ka tās norisinājās tiešsaites platformā Zoom un sniedza iespēju piedalīties arī tiem jauniešiem, kuri to nevarētu darīt klātienē. Daži no mūsu dalībniekiem īpaši novērtēja iespēju sev vēlamā laikā skatīties ierakstus tālmācības sistēmā. Kopumā 14 jaunieši iesaistījās mācībās, kas šo iespēju novērtē ļoti pozitīvi un priecājas par šādu iespēju bez maksas klausīties lieliskus lektorus. Jaunieši ieguva noderīgu informāciju un atbildes uz jautājumiem, kā arī papildināja vai ieguva zināšanas dažādās jomās, sākot ar ideju ģenerēšanu un beidzot ar biznesa plāniem.

Šogad biznesa idejas jauniešiem ir ļoti dažādas: muižas atjaunošana, pastaigu takas izveide, fotogrāfa pakalpojumi, dzīvnieku frizētava, kūku ražošana, kaķu mājas, šokolādes komplekti, rotaslietas un citas idejas. Mācībās piedalās un tās atzinīgi novērtē jaunieši, kuri saprot, ka tā ir ilgtermiņa investīcija sevis pilnveidošanā un tas ir vērtīgs ieguldījums.

Tā par mācībām izsakās daži no šī gada dalībniekiem.

Jānis: ”Pirmkārt, es ļoti priecājos, ka man bija iespēja piedalīties "Laukiem būt!". Liels paldies manai māsai, kura padalījās ar informāciju, ka šādas mācības vispār notiek. Tās bija ļoti iedvesmojošas, un, ja mācību mērķis bija palīdzēt tiem, kas domā par sava uzņēmuma uzsākšanu, spert nākamo soli uz priekšu, tad tas noteikti tika sasniegts. Saturs un pavadošie materiāli bija sagatavoti uzteicami labi. Mācības bija kā atgādinājums, kopsavilkums par svarīgāko, kas tika apskatīts uzņēmējdarbības bakaulaura studijās. Priecājos, ka lekcijas notika attālināti, jo savādāk man nebūtu bijusi iespēja paralēli darbam tām pieslēgties. Paldies vadītājiem par sapratni, ka ne visi dalībnieki var aktīvi iesaistīties lekcijās. Es noteikti ieteiktu citiem piedalīties šajās mācības, kaut vai tikai tāpēc, ka tā ir lieliska vieta kur iegūt aktuālo informāciju par aktivitātēm, konkursiem, projektiem, kas notiek, vai arī iegūt kontaktus, kas palīdzēs ar padomu, uzsākot savu biznesu. Paldies Preiļu konsultāciju birojam par koordinēšanu un palīdzību. Protams, materiālu pieejamība tālmācības portālā ir milzīgs pluss.”

Līga: “Mācības man sniedza iedvesmu rīkoties, runāt un iet uz priekšu. Tikai darot kaut kas notiek. Labs vai slikts, bet tā ir pieredze. Jaunas zināšanas, draugi un sajūta, ka neesi viens. Ir iespēja saņemt atbalstu, kas dod atspērienu sākt iedejas realizēšanu. Paldies!”

Valters: “Pieredzes brauciena un mācību laikā guvu priekštatu par uzņēmējdarbības iespējām. Mācībās uzzināju daudz lietderīgas informācijas, kas noderēs turpmākajā darbā. Centīšos savu biznesa ideju attīstīt tālāk, izmantojot iegūtās zināšanas”.

Līga: “Turpmākai savas biznesa idejas attīstībai noderēs “Laukiem būt!” mācību dienu laikā  iegūtās jaunās zināšanas un  papildinātas esošās ar iedvesmojošu lektoru palīdzību. Mācību dienu laikā ieguvu zināšanas – kā izstrādāt savai biznesa idejai plānu, veikt finanšu aprēķinus un kā izvirzīt mērķus un tos sasniegt. Paldies arī LLKC konsultantei Ivetai par sniegto atbalstu un palīdzību, atbildot uz jautājumiem, lai sagatavotu nepieciešamās projekta konkursa veidlapas! Gribēju pateikt, paldies, ka uzrunājāt mani! Pati vispār nebūtu izdomājusi pieteikties!”

Katrīna: “Nekad nebūt domājusi, ka Latgalē un visā Latvijā ir iespējams iegūt tik daudz palīdzības un noderīgas informācijas, lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību. “Laukiem būt!” mācības dod iespēju uzzināt visu, kas nepieciešams, lai attīstītu savu ideju, un, kas svarīgi, – mācības vada jomas speciālisti un sniegtā  informācija ir ne tikai teorija, bet tiek iedots viss, lai tu reāli vari soli pa solim īstenot savu biznesa ideju. Arī tas, cik pozitīvi un uzmundrinoši ir visi lektori un mācību vadītāji, ļoti motivē virzīties uz priekšu.”

Mācību ietvaros notika arī pieredzes apmaiņas brauciens un jaunieši guva priekšstatu no četriem “Laukiem būt!” dalībniekiem, kuri ir piedalījušies šajās mācībās iepriekšējos gados. Šī pieredze un viņu stāsti jauniešiem lika padomāt par savādāku skatījumu uz lietām, par lielāku pievienoto vērtību, ko varam veidot savām idejām. Ar savu uzņemēmējdarbības pieredzi, redzējumu un idejām dalījās un ievesmoja Preiļu pludmales kafejnīcas saimniece Inese Martinkus, vīnogu audzētājs no Sauleskalna Reinis Auziņš, Ērgļu salonveikalņa “Ievziedi un ogas” īpašniece Ieva Vecvagare un Bumbiermuižas saimnieki Ilze un Kristaps Čabļi no Ērgļiem.

Lielu paldies sakām mūsu lieliskajiem lektoriem: uzņēmējai, biznesa un sociālo projektu vadītājai Marikai Rudzītei-Griķei; AS “Attīstības un finanšu institūcijas Altum” Latgales reģiona vadītājai Vitai Pučkai; LLKC Madonas biroja vadītājai Aijai Vīgnerei. Paldies par atsaucību un lielisko sadarbību. Paldies LLKC Lauku attīstības nodaļas piesaistītajiem lektoriem un visiem, kas iesaistījās mācību organizēšanā un norisē. Īpašs paldies LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītājai Zanei Zirnei par atbalstu un koordinēšanu visā mācību procesā. Paldies par atbildēm uz visiem organizatoriskajiem jautājumiem, jo arī man šī bija jauna pieredze.

Lai jauniešu biznesa idejas realizējas dzīvē un visi dalībnieki turpina pilnveidoties, papildināt savas zināšanas. Lai lielisks starts konkursā, jo “Tu vari vairāk”!

Iveta Sondore,
LLKC Preiļu biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto: Iveta Sondore

Foto galerija: 

Pievienot komentāru