Pieredzes un ideju labirints Aizputes novadā

GalerijaPrint

LLKC Kuldīgas konsultāciju birojs 13. septembrī rīkoja semināru par mājražotāju sadarbības un kopdarbības iespējām un aicināja kopā interesentus, lai viņi dalītos ar labo pieredzi tālākas darbības iedvesmošanai. Tikšanās notika netradicionālā vidē – saimniecībā “Grigaļi” Aizputes novadā. Interesanto pasākumu sarūpēja un dalībniekus kopā aicināja LLKC konsultante Anita Miķelsone. Saimnieki Zinta un Jānis Podnieki, atbalstot meitu idejas, kopā izveidojuši labirintu kukurūzas laukā, kas kļuvis populārs un pulcē daudz apmeklētāju, īpaši neatkārtojams ir šausmu nakts pasākums šajā labirintā.

Uzaicinātās lektores Raimonda Ribikauska un Videga Strautniece dalībniekus iepazīstināja ar normatīvo aktu regulējumu mājražošanai, labās prakses piemēriem, mājražotāju sadarbības un kopdarbības iespējām produkcijas realizācijā, un bija ļoti ieinteresētas dalībnieku nodarbēs un pieredzē, kā arī patīkami pārsteigtas par interesanto vietu un viesmīlīgajiem saimniekiem.

Dalībnieki iepazīstināja pārējos ar sevi, jomu, kurā darbojas, un no kurienes ieradušies. Pārstāvēti bija Skrundas, Kuldīgas, Saldus un Aizputes novadi. Arī nodarbes dažādas: augļu un dārzeņu audzēšana un pārstrāde, vistkopība, rokdarbi – adīšana, filcēšana, kalēja darbi kā tīkams hobijs, kur notiek sadarbība ar Turlavas Ķoniņciemu. Pirtniece dalījās pieredzē par skrubju gatavošanu, augu ievākšanu pareizā laikā, lai gatavotu izvilkumus un eļļas veselībai un ķermeņa kopšanai, kalmju rokassprādžu gatavošanu. Ar saviem darbības mērķiem iepazīstināja biedrība “Skrundas klēte”.

Semināra dalībniekiem bija iespēja tikties ar “Grigaļu” saimniekiem, uzklausīt viņu pieredzi par laiku, kad saimniecībā nodarbojās ar lopkopību. Saimniece atklāti stāstīja par ikdienu, problēmām, atzina, ka labprātāk palīdz remontēt traktoru, nekā kārto apjomīgo dokumentāciju. Saimniecības īpašumā ir 110 ha aramzemes, ko izmanto graudkopībai. Pirms diviem gadiem lopkopībai pielikts punkts. Tagad Zinta un Jānis vairāk īsteno meitu un savas idejas, ir plāni nākotnei. Dalībnieki varēja nobaudīt Jāņa ceptās pankūkas, kas arī ir viena no piedāvātajām iespējām apmeklētājiem. Lielākais daudzums, ko nācies izcept, ir 60 l pankūku mīklas.

No vēja varēja patverties salmu nojumē, kas aprīkota ar glītiem linu auduma pārklātiem sēdekļiem. Risinot omulīgas sarunas, dalībnieki cienājās ar līdzi atvesto pašu darināto cienastu. Visi atvadījās ļoti apmierināti, smēlušies idejas, izzinājuši un izdiskutējuši likuma prasības, dalījušies pieredzē, sasparojušies un ieguvuši jaunus domubiedrus.

Pasākums notika Valsts Lauku tīkla aktivitāšu ietvaros.

 

Anita Miķelsone,

LLKC Kuldīgas nodaļas Skrundas novada lauku attīstības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru