Skolēnus rosina domāt par nākotnes profesiju

Inčukalna septīto un astoto klašu skolēni, kopskaitā 44,   19. novembrī piedalījās nākotnes profesijas izvēlei organizētā  informatīvajā dienā.

Sadarbībā ar LLKC Siguldas nodaļu jau trešo gadu Inčukalna pamatskolas skolēniem ir iespēja iepazīt reģiona atraktīvākos uzņēmējus viņu darbības vidē, izjautāt un praktiskās darbībās iepazīties ar kādu no arodiem.  No 2018. gada aizsākta sadarbība ar tuvākajām profesionālās izglītības apguves skolām.

Šogad informatīvajā dienā piedalījās skolēni, kuri, iepriekš iztaujāti, izrādīja interesi iepazīties ar  Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma mācību programmām, papildus tiekoties ar atraktīvo ēdienu gatavotāju “Stirna Ozolā” – vienu no jaunajām uzņēmējām Siguldā.

Tehnikuma administrācijas pārstāvji bija sagatavojuši plašu  praktisku programmu, skolēniem ļaujot iepazīt izvēlētos mācību priekšmetus – mehanizāciju, lauksaimniecības tehniku, datorsistēmas, ēdināšanas pakalpojumus.

Papildus mācību programmas mācību telpu apmeklējumam lielu interesi radīja no labiekārtotas telpas sportam, ko iepazīt no mācībām brīvajā laikā.

Pasākums notika VLT aktivitātes “Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem” ietvaros (līgums Nr. 2019/6) ar Inčukalna pamatskolas administrācijas atbalstu.

Kristīne Ragaine-Volnianko,

LLKC Pierīgas biroja vadītāja

Pievienot komentāru