Biseta zivju furgons

Vietējo svaigo zivju piegāde līdz pat mājām, zvejniekam attīstot ģimenes uzņēmējdarbību un izmantojot tiešās pārdošanas iespējas ar ZVRG finansētu kravas automobili.

Valsts: Apvienotā Karaliste

Reģions: Skotija

Apraksts

 Vietējais zvejnieks Džeimss Bisets un viņa sieva Šerila meklēja veidus, kā pievienot vērtību esošajai komerczvejas uzņēmējdarbībai un iesaistīt savu dēlu ģimenes uzņēmumam. Viņu dēls ir pieredzējis zvejnieks, kurš nesen atgriezies mājās pēc darba uz viena no velkoņiem, ko izmantoja jaunā Kvinsferijas ceļa tilta celtniecības laikā.

 Viņu jaunais uzņēmums paredzēja izmantot mobilo zivju furgonu un kiosku, kas atrodas Danbāras ostā. Par saviem līdzekļiem uzceltā zivju kioskā vasarā tiek pārdotas vietējās jūras veltes un lašveidīgās zivis gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem. To atbalsta Danbāras osta, kas vēlas demonstrēt sevi kā kopienas centru, lai piesaistītu vietējos iedzīvotājus un tūristus. Bisetu ģimene vērsās pie Fortas zivsaimniecības vietējās rīcības grupas (ZVRG), lai saņemtu atbalstu jauna, izturīgāka furgona iegādei un iekārtošanai, ar kuru viņi varētu pārdot izcilus jūras produktus. Mērķis bija dažādot uzņēmējdarbību un palielināt ienākumu plūsmu, nodrošinot papildu nodarbinātību, lai viņu dēls varētu turpināt darbu ģimenes uzņēmumā.

Jaunajam mobilajam furgonam ir izveidots maršruts tiešai tirdzniecībai tuvējā apkārtnē un iepriekš veiktu pasūtījumu piegādei. Pasūtījumus var veikt iepriekš pa telefonu vai, izmantojot sociālā tīkla “Facebook” lapu, kurā tiek parādīti svaigie dienas produkti. Papildus savai nozvejai Džeims pārdod krabjus un omārus no vietējiem zvejas kuģīšiem un sālsūdens lašveidīgās zivis no Edinburgas zivju tirgus, palielinot piedāvājuma daudzveidību. Šerila ir ieviesusi jaunus produktus, piemēram, mājās gatavotus garneļu kokteiļus, zivju pīrāgu maisījumus un recepšu kartes, lai papildinātu šo pakalpojumu.

Rezultāti

Furgons tika iegādāts un aprīkots 2017. gada vasarā, cerot uz būtisku uzņēmuma apgrozījuma un peļņas pieaugumu. Jau ir izveidota pilna laika darbavieta – furgona autovadītājs, kas piegādā zivis un veido klientu bāzi, nodrošinot augstas kvalitātes pakalpojumus. Turklāt ir radīta papildu nepilna laika darbavieta, lai viens cilvēks katru rītu dotos uz Edinburgas zivju tirgu pēc lašveidīgajām zivīm, kas tiek tirgotas furgonā. Tas ļaus Džeimsam Bisetam turpināt savu komerczvejas uzņēmējdarbību.

Pieredze

Šī projekta ideja ir viegli pārņemama, tomēr jārūpējas, lai tiktu ievēroti vietējie higiēnas, pārtikas pārstrādes un marķēšanas noteikumi. Darbinieki ar labām pārdošanas un klientu apkalpošanas prasmēm ir noteicošais faktors klientu piesaistei un saglabāšanai noteiktajā maršrutā.

Gūtās atziņas un ieguldījums Sabiedrības virzītas vietējās attīstības (SVVA) mērķu sasniegšanā:

•      Gūtās atziņas: projektam tika patērēts vairāk laika, nekā sākotnēji tika paredzēts. Jāuzmanās, lai līdzīgiem pretendentiem būtu pietiekami daudz laika, ko veltīt šādiem projektiem. Tika iegādāts jau lietots furgons, un tas sarežģīja  cenu aptauju veikšanu, jo lietotu automašīnu tirgus ļoti strauji mainās.

Saistībā ar  patērētāju piesaisti izrādījās, ka zvejnieki, kuri pārdod zivis, bija īpaši populāri. Kļuva skaidrs, ka ir nepieciešams izglītot klientus par to, ka zivju pieejamība būs atkarīga no sezonas un laika apstākļiem.

•      Ieguldījums SVVA mērķu sasniegšanā: pievienotā vērtība zvejas piegāžu ķēdē.

Kopējās projekta izmaksas          14 134,53 eiro

Projekta īstenošanas periods       01.06.2017.–31.08.2017.

 

 

Pievienot komentāru