Carnikavas skolēni iepazīst zivsaimniecības uzņēmumus

GalerijaPrint

Carnikavas pamatskolas pašpārvaldes un EkoPadomes skolēni kopā ar Jāni Kravali, Lauku attīstības/zivsaimniecības konsultantu Carnikavas novadā, 24. aprīlī devās ekskursijā “Zivsaimniecības popularizēšana skolās”. Viņi apciemoja Amatas, Priekuļu, Limbažu novadus, zivjaudzētavas “Kārļi” un “Sillakas”, kā arī uzņēmumu “Baltijas zivis  97”.  Brauciena tēma “Zivju mazuļu mākslīga pavairošana, to tālāka audzēšana dīķos un ūdens recirkulācijas sistēmās. Jūras zivju apstrāde.”

Zivjaudzētavā “Kārļi” mums bija iespēja skatīt zivju audzēšanas procesu no ikriem līdz lielām zivīm, mēs iepazināmies ar foreļu un taimiņu mazuļiem, ka arī vērojām pat 12 gadus vecas stores. Lielākā daļa darba, kas tiek ieguldīts zivju audzēšanā, tiek veikts ļoti rūpīgi un individuāli. Vairāk nekā 100 000 zivju ikru tiek aprūpēti ik dienu. Tos nomazgā, sasilda un ārstē, ja nepieciešams. Uzzinot, ka saimniecībā strādā vien septiņi darbinieki, top pavisam skaidrs, ka šeit strādā cilvēki, kam patiesi rūp zivsaimniecība Latvijā.


Zivjaudzētavas “Sillakas” ģimenes vectēvs mūs uzņēma ar siltām, restorāna cienīgām pusdienām – kūpinātām forelēm, smarža bija tik vilinoša, ka pagaršoja pat tie, kuri sacījās zivis neēdam. Ekskursijas laikā  saimniecībā mēs uzzinājām par iespējām veidot un attīstīt lauku tūrismu, kā arī to, kā zivsaimniecība var kļūt par ģimenes uzņēmumu un piesaistīt tūristus.

Visbeidzot devāmies uz zivju apstrādes rūpnīcu “Baltijas zivis  97” paskatīties, kas notiek ar zivtiņām pēc noķeršanas un kā tās nonāk līdz mūsu virtuvei, uzklausīt profesionāļu stāstījumu, degustēt zivis un to izstrādājumus.


Ekskursijas laikā skolēniem radās daudz jautājumu, uz kuriem mums veiksmīgi varēja atbildēt konsultants J. Kravalis pārbraucienu laikā. Braucienā redzētais un uzzinātais sniedza daudz jaunas informācijas – tika uzzināti interesanti fakti un praktiski padomi.

Pasākums notika Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkla aktivitātes “Zivsaimniecības popularizēšana skolās” ietvaros.

Simona Čaupala,

Carnikavas pamatskolas direktora vietniece audzināšanas un ārpusstundu darbā 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru