Izaicinājums – 500 gadus vecas zvejniecības tradīcijas

 Vācijā īstenots projekts pierāda to, kā var apvienot kultūras mantojuma saglabāšanu ar pašreizējām zvejnieku vajadzībām.

“Projektam ir ārkārtīgi liela nozīme mūsu ZVRG darbībā, jo tas palīdz sasniegt gandrīz visus mūsu stratēģiskos mērķus: atbalstīt jaunos zvejniekus, veicināt diversifikāciju, pievienot vērtību zivsaimniecībai, veicot pārstrādi un tiešo pārdošanu, kā arī saglabāt kultūras mantojumu,” skaidro ZVRG vadītājs Hanss Kristiāns Grīns.

Makšķerēšanai Šillas upē Vācijas ziemeļos ir īpašas prasības. Kopš 1480. gada makšķerēšanas atļauja ir tikai tiem zvejniekiem, kuri dzīvo (t. i., kuriem ir sava māja) Holmā, kas ir tradicionālais Šlēsvigas zvejas rajons. Šī tradīcija ir radījusi vietējās kopienas kultūras identitāti, bet arī ierobežojusi vietējo zvejnieku spēju pielāgoties pašreizējām vajadzībām.

Nils un Kristiāns Rosi vēlējās turpināt tēva zvejniecības biznesu. Lai spētu attīstīt uzņēmējdarbību, bija nepieciešams paplašināties. Tā kā Holmā teritorija tika ierobežota, tas bija sarežģīts uzdevums. ZVRG sniedza finansiālu atbalstu projektiem, kas veicināja kultūras mantojuma saglabāšanu un radīja jaunas darba vietas. Turklāt, palielinot uzņēmuma darbības efektivitāti, tika iegādātas pārstrādes iekārtas un ierīkota darbnīca zvejas rīku remontam. Kā arī tika iegādāta saldēšanas iekārta, kas ļautu veikt tiešo pārdošanu patērētājiem, radot pievienoto vērtību zivsaimniecībai.

Projekta kopējās izmaksas: 424 000 eiro.

Plašāku informāciju par projektu var iegūt šeit: http://www.fischerjoernross.de/

ZVRG kontaktpersona:

Ms. Svenja Linscheid

svenja.linscheid@amt-suedangeln.de


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Cinglere
Valsts Lauku tīkla Sekretariāts

Pievienot komentāru