Iznākusi Zivsaimniecības gadagrāmata 2024

Ar Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda un Zemkopības ministrijas atbalstu Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkls izdod “Latvijas Zivsaimniecības gadagrāmatu”. Šis ir gadagrāmatas izdošanas 28. gads, un tā jau tradicionāli ir kļuvusi par ceļvedi zivsaimniecības nozares aktuālajos jautājumos.

Grāmatas tirāža – 1000 eksemplāru – tiks izplatīta bez maksas zivsaimniecības nozares iestādēm, dienestiem, sabiedriskajām organizācijām un uzņēmumiem – zvejas, zivju produktu apstrādes, zivkopības privātajām kompānijām utt., kā arī bibliotēkām.

Rakstos apskatītas zivsaimniecības pārvaldes un kontroles aktualitātes, kā arī lasītāji tiek informēti par Zivju fonda projektiem un “Lielā loma” rezultātiem.

Grāmatas sadaļā par zveju un zivju resursiem ZI “BIOR”  informē par zivju krājumiem un zvejas iespējām, tiek apskatīti arī tādi temati kā zivju migrāciju šķēršļi, ūdens temperatūras, sāļuma un straumes ietekme uz piekrastes nozveju Rīgas līcī, Baltijas jūras pelēko roņu endoparazīti.

Ikgadēji lasītāji zivju produkcijas un tirgus sadaļā var iepazīt zivju tirdzniecības tendences. Kā arī uzzināt par LBTU Zivju pārstrādes biotehnoloğiju studiju un pētniecības centru un Eurofish rakstu par Automātiskām zivju pārstrādes sistēmām.

Zivkopības sadaļā par Akvakultūras pētniecības un inovāciju infrastruktūras centru, kā arī par barības piedevām un zāļu ietekmi uz zivīm. Kā arī par to, kā iespējams uzlabot ūdens kvalitāti ar videi draudzīgiem paņēmieniem.

Makšķerēšanas un iekšējo ūdeņu apsaimniekošanas sadaļā informācija par makšķerēšanas sportu Latvijā un populārākajām makšķerēšanas vietām Latvijā.

Vēstures sadaļā šogad par dzīvi pie jūras simtgades griezumā.

Grāmatas nobeigumā, kā katru gadu, apkopota nozarei aktuāla statistika par notiekošo zivsaimniecībā, par kvotām, nozvejām, tirgus rezultātiem un arī zivju izlaides statistika.

Par grāmatas saņemšanu interesēties Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīklā: kristaps.gramanis@llkc.lv, tālrunis 28304909.

Grāmata pieejama arī elektroniskā versijā ŠEIT

Kristaps Gramanis,
LLKC Zivsaimniecības nodaļas vadītājs

Pievienot komentāru