Izstrādāta LZIKIS mobilā aplikācija

Lai atvieglotu piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniekiem zvejas datu ievadi, ir izstrādāta valsts informācijas sistēmas “Latvijas zivsaimniecības integrētās kontroles un informācijas sistēma” (LZIKIS) mobilā aplikācija ar nosaukumu “LZIKIS”, kas ir bez maksas pieejama Android ierīcēm Google Play veikalā un Apple ierīcēm – App Store veikalā. Aicinām zvejniekus to izmantot.

Mobilā aplikācija ir izveidota ar vienkāršotu datu ievadi piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejas žurnālos, lai atvieglotu nozvejas reģistrēšanu, izmantojot viedierīces. Aplikācijas autorizācijai ir jāizmanto LZIKIS lietotājam piešķirtā pieeja.

Vienlaikus Zemkopības ministrija norāda, ka pilnā sistēmas funkcionalitāte joprojām pieejama un izmantojama kā līdz šim, autorizējoties LZIKIS no interneta pārlūkprogrammas, ko ir iespējams darīt, gan izmantojot datorus, gan viedierīces. Zvejas datu reģistrēšanai var izmantot gan mobilo aplikāciju, gan LZIKIS. Visi zvejnieka ievadītie dati ir saistīti ar konkrēto lietotāju, tāpēc tiks saglabāti sistēmā un būs pieejami konkrētam lietotājam neatkarīgi no izmantotās ierīces un reģistrācijas veida.  

Iepazīties ar aplikācijas lietošanu iespējams video pamācībā https://youtu.be/wCuftwCJ1qs. Tāpat tuvākajā laikā Zemkopības ministrija plāno organizēt tiešsaistes semināru, kurā interesentiem būs iespējams iepazīties ar aplikācijas lietošanu un uzdot jautājumus.

Neskaidrību un/vai priekšlikumu gadījumā lūdzam sazinieties ar LZIKIS administratoru Ediju Volkoviču, tālr. 67027038 vai ar Zivsaimniecības departamenta pārstāvi Arti Āboltiņu, tālr. 67095040. Tāpat arī strādā LZIKIS atbalsta e-pasta adrese lzikis@zm.gov.lv.

Artis Āboltiņš, ZM Zivsaimniecības departamenta
Zivsaimniecības stratēģijas nodaļas vecākais eksperts

 

Pievienot komentāru