Izzinoša skolēnu mācību ekskursija Jūrmalciemā

GalerijaPrint

Jūrmalciems ir ar vēsturi un tradīcijām bagāts ciems Baltijas jūras krastā, Dienvidkurzemes novadā. Un tā arī ir vieta, kurā patlaban godā ceļ zvejnieku tradīcijas, un vietējie iedzīvotāji aktīvi nodarbojas ar piekrastes zvejniecību.

Pateicoties vietējo iedzīvotāju aktīvai darbībai un atsaucībai, ir iespējams izdarīt varbūt pirmā brīdi šķietami mazas un tai pašā laikā ļoti nozīmīgas lietas.

No Liepājas uz Jūrmalciemu izzinošā mācību ekskursijā 25. martā devās Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas 8. klases divdesmit skolēni kopā ar skolotājiem. Mācību dienas mērķis bija iepazīt piekrastes zvejnieku ciemata vēsturi un zvejnieku ikdienu.

Brauciena pirmais pieturas punkts ir Jūrmalciema ekspozīcija “Jūrmaliešu senlietas”, kur mūs sirsnīgi sagaida un izstāsta ļoti daudz interesantu lietu Gita Vanaga (ekspozīcijas veidotāja un Nīcas senlietu krātuves vadīta). Te jaunieši uzzina, kā radās Jūrmalciems, ir iespēja redzēt vēstures liecības un praktiski izmēģināt senāk izmantotos darba rīkus.

Tālāk, sadaloties komandās, skolēni dodas garākā izzinošā maršrutā “Iepazīsti Jūrmalciemu!”, tas ir interaktīvs maršruts, kurā ir iekļauti vairāki uzdevumi un kontroljautājumi par Jūrmalciemu, tā vēsturi, ciemata iedzīvotāju un zvejnieku ikdienu.

Mācību maršruta ļoti nozīmīgs pieturpunkts ir viesošanās pie viena no aktīvajiem Jūrmalciema komerczvejniekiem Ivara Rogas (IK “Asarītis”). Te ir iespēja iztaujāt Ivaru par zvejnieka arodu un arī iepazīt zvejnieka piedāvātās papildu iespējas – tīklu šūšanu, tūrismu un zivju pārstrādi. Skolēni jautā Ivaram gan kāpēc viņš izvēlējās tieši šo profesiju, gan kas ir mīļākā un iecienītākā zivs Jūrmalciemā.

Izzinošā maršruta noslēgums ir pie jūras Jūrmalciema tīklu mājā “Piestātne” (www.facebook.com/Piestatne), kur jauniešus sagaida biedrības “Jūrmalciema valgums” pārstāvji. Kā atzīst paši jaunieši, tad “jūra” viņiem nozīmē: ūdeni, vēju, viļņus un to bangošanu, atpūtas vietu, svaigu gaisu, zivis, peldvietu, skaistus saulrietus un saullēktus, kā arī jūra asociējās ar mājām un Liepājas simbolu.

Vēl vienas skolas skolēni, iepriekšējos gados tie bija Nīcas skolas jaunieši,  aizvadījuši izzināšanas, iespaidu un piedzīvojumu piepildītu dienu  Jūrmalciemā. Vēlos sirsnīgi pateikties Gitai Vanagai, Ivaram Rogam un biedrības “Jūrmalciema valgums” aktīvajiem pārstāvjiem un aicināt ikvienu doties ikvienu līdzīgā izzinošā piedzīvojumā.

Pasākums īstenots Zivsaimniecības sadarbības tīkla  aktivitātes ietvaros "Zivsaimniecības popularizēšana skolās" ar LR Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienesta atbalstu.

Aleksejs Kačanovs,
LLKC Liepājas biroja vadītājs

Foto: Roberts Dins Ķuda, Aleksejs Kačanovs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru