Jauniešu iesaiste austeru audzēšanā

Austeru audzētavu skaitam samazinoties no 1000 saimniecībām 1970. gadā līdz tikai 300 saimniecībām 2015. gadā, Arkahona līča (Bassin d'Arcachon) ZVRG teritorijā austeru audzētāju skaits ir nostabilizējies, daļēji pateicoties sadarbībai ar 13 dažādām skolām, kuru skolēnus iepazīstināja ar austeru audzēšanu.

Valsts: Francija

Projekta īstenotāji vēlējās, lai jaunieši iejustos šajā profesijā, un palīdzēt viņiem atrast potenciālo karjeras iespēju. Pateicoties ZVRG finansējumam, tikta segtas izmaksas, lai to paveiktu.

Žans Šarls Movī (Jean-Charles Mauviot), bijušais Reģionālās gliemju audzēšanas komitejas (CRCAA) direktors: “   Pateicoties lielam seklam līcim un slavenajai Pilāta kāpai, Arkahona ir pievilcīga vieta, kas arvien vairāk ir atkarīga no tūrisma, savukārt tradicionālās ražošanas aktivitātes, piemēram, akvakultūra, ir centušās saglabāt savu vietu vietējā tautsaimniecībā. Šis austeru audzētavu skaita samazinājums ir arī kaitējis jūras videi, ņemot vērā austeru svarīgo lomu ūdens kvalitātes saglabāšanā.  

 Lai apturētu šo lejupslīdi, Reģionālā gliemju audzēšanas komiteja sadarbojās ar vietējo jūrniecības koledžu un Karjeras izvēles biroju, lai veicinātu austeru audzēšanu kā pievilcīgu nodarbošanos jauniešu vidū. Austeru audzētājiem bija nepieciešams laiks, lai dotos uz skolām un stāstītu par savu darbu. Ārpus skolas stundām tika organizētas ekskursijas, lai skolēni apmeklētu apkārtnē esošās austeru audzētavas. Speciāli makšķerēšanas tūrismam (pesca-tourism = profesionāls makšķernieks ievada tūristus arodā) aprīkotas laivas ļāva skolēniem redzēt šo darbību tuvplānā un pēc tam pagaršot austeres.”

 Šobrīd aptuveni 10 jauniešu gadā sāk darboties kā austeru audzētāji šajā apgabalā, un ZVRG plāno arī veicināt vietējo zveju un vietējo jūras velšu pieejamību skolu ēdnīcās.

Kopējās projekta izmaksas          12 000 eiro

Projekta īstenošanas periods       01.03.2012.–28.02.2014.

Papildus informācija: https://webgate.ec.europa.eu/fpfis/cms/farnet2/on-the-ground/good-practi...

Pievienot komentāru