„Kaltene VM” – gardēžu iecienīts zivju salātu zīmols

GalerijaPrint

Rojas novada piejūras ciems Kaltene daudziem pazīstams ar lieliem laukakmeņiem klāto piekrasti un senām zvejnieku aroda tradīcijām. Šobrīd tradīcijas mūsdienu gaumē veiksmīgi turpina uzņēmums „Kaltene VM”, kas  specializējies zivju kulinārijas produkcijas ražošanā un gardēžiem pazīstams ar daudzveidīgu zivju salātu klāstu.

Par SIA „Kaltene VM” darbību labprāt pastāstīja uzņēmuma vadītāja Vivita Kudiņa.

Uzņēmums „Kaltene VM” dibināts 1997. gadā. Tajā strādā 28 darbinieki, lielākoties vietējie iedzīvotāji, no kuriem trīs darbojas jau kopš dibināšanas laikiem. Kolektīvs ir ļoti draudzīgs, katrs atbild par savu darbu, darot to ar vislielāko atbildību.

Zivis tiek iepirktas no vietējiem piekrastes zvejniekiem, uzņēmumiem un Norvēģijas. Lielākie zivju piegādātāji ir SIA „Lotana LV”, SIA „Pundiķi” un IU „Liepziedi”. Tvaicētus dārzeņus, garšvielas un citas izejvielas iegādājas no Latvijas uzņēmumiem – tas nodrošina produktiem augstu kvalitāti un teicamas garšas īpašības. Etiķetes izstrādā vadītāja sadarbībā ar SIA „Rauda”.

Kopā uzņēmums piedāvā 40 produkcijas veidus. Daudzus no tiem pircēji jau gadiem ilgi ļoti iecienījuši. Papildus jau pārbaudītām vērtībām tiek izstrādāti arī jauni produkti. Receptūras veido uzņēmuma vadītāja, savukārt tehnoloģe Natālija Jansone seko līdzi produkcijas kvalitātei. To augstā līmenī notur, arī pateicoties darbinieku roku darbam, jo katra zivs tiek vizuāli novērtēta.

Visu produkciju par ražotāju cenām var iegādāties uz vietas uzņēmumā. Šo iespēju labprāt izmanto ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī iebraucēji. Vasarā ļoti daudziem piejūras atpūtniekiem ir izveidojusies tradīcija iegriezties Kaltenē pēc gardajiem zivju izstrādājumiem.

Interesanta ir jauno produktu testēšana. Vispirms tos piedāvā iegādāties uz vietas, – ja produktu novērtē kā garšīgu un to labi pērk, šim jaunajam produktam izstrādā dizainu un piedāvā plašākam pircēju lokam.

Produkciju ražo samērīgos daudzumos, jo tās realizācijas termiņš ir divi mēneši. Līdz ar to sadarbības partneriem tiek piegādāta tikai svaiga produkcija ar maksimālo realizācijas termiņu. Uzņēmumā gatavotie zivju salāti un zivis dažādās mērcēs aizceļo uz veikaliem, kafejnīcām un restorāniem Kurzemē, Zemgalē un Rīgā. Tālākie piegādes galamērķi ir  Aizkrauklē un Ērgļos. Uzņēmumam izveidojusies lieliska sadarbība arī ar lielajām veikalu ķēdēm „Aibe”, „Elvi” un „Top!”. Šobrīd SIA „Kaltene VM” piedalās konkursā, lai varētu savu produkciju piedāvāt veikalu ķēdē „Rimi”.

Uzņēmuma darbība ir daudzpusīga. Piemēram, sadarbībā ar uzņēmumu SIA „Roja F.C.T.” tiek ražotas konservētas mencu aknas. Savukārt lašu filēšanu kā ārpakalpojumu „Kaltene VM” sniedz kādam norvēģu uzņēmumam. No septembra līdz maijam uzņēmums veikaliem un kafejnīcām piedāvā atvēsinātas mencas, saidas un pikšas.

Veiksmīga sadarbība veidojas ar Rojas novada domi un Rojas tūrisma informācijas centru. SIA „Kaltene VM” labprāt piedalās lielākajos novada svētkos un atbalsta tos arī finansiāli. Uzņēmums nepārtraukti attīstās un iegulda nozīmīgus līdzekļus ražošanas jaudas palielināšanā, produkcijas sortimenta paplašināšanā un kvalitātes uzlabošanā.

SIA „Kaltene VM” produkciju Kaltenē var iegādāties visu diennakti. Vivita Kudiņa laipni aicina arī visus, kuriem interesē aplūkot ražošanas procesu un nogaršot zivju salātus, ekskursiju iepriekš piesakot pa telefonu 26008020.

Inga Lēmane,

LLKC Rojas novada zivju lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Komentāri

Pievienot komentāru