LAD informē par aktuālajām projektu kārtām zivsaimniecībā
Zvejas flotes modernizācija
Pasākuma “Zvejas flotes modernizācija” ietvaros ir atbalstāmi šādi apakšpasākumi:
- “Veselība un drošība” – zvejnieku higiēnas, veselības, drošības un darba apstākļu uzlabošanai;
- “Zvejas ietekmes uz jūras vidi ierobežošana un zvejas pielāgošana sugu aizsardzībai” – zvejas rīku selektivitātes uzlabošanai attiecībā uz zivju izmēru vai sugu, izmetumu izskaušanai vai nevēlamās nozvejas apstrādei, vai zvejas rīku un nozvejas pasargāšanai no aizsargājamiem zīdītājiem un putniem.
Projektu iesniegumu otrās kārtas kopējais pieejamais publiskais finansējums:
- apakšpasākumā “Veselība un drošība” ir 259 676 eiro,
- apakšpasākumā “Zvejas ietekmes uz jūras vidi ierobežošana un zvejas pielāgošana sugu aizsardzībai” ir 200 000 eiro.
Pretendents ir Eiropas Savienībā reģistrēta zvejas kuģa īpašnieks.
Pieejamais finansējums: 259 676 un 200 000 eiro.
Kārta atvērta: 10.03.2017. –15.12.2017.
Atbalstāmās nozares: zvejniecība.
Atbalsta pretendenti: juridiska persona; individuālais komersants.
Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā
Pasākuma mērķis ir akvakultūras uzņēmumu konkurētspējas un dzīvotspējas palielināšana.
Pasākumā atbalstu piešķir pretendentiem, kuru investīcijas projektā ir saistītas ar karpu, foreļu, zandartu, ālantu, sterletu, līdaku, līņu, samu, storu, pāliju, garneļu un vēžu audzēšanu. Atbalstu par citām akvakultūras dzīvnieku sugām piešķir saskaņā ar pretendenta iesniegtu neatkarīgu tirgus pētījumu, kuru veikusi zinātniska institūcija un tīmekļvietnē publicējusi pētījuma rezultātus, kas pierāda attiecīgo sugu akvakultūras produkcijas ilgtspēju un perspektīvas noieta tirgos.
Saskaņā ar Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta 2015. gada novembra ziņojumu par Latvijas akvakultūrā audzējamo zivju ekonomisko pamatojumu un tirgus iespējām atbalstu nepiešķir tilapiju audzēšanai, jo to audzēšanas perspektīva saskaņā ar veikto pētījumu nav apstiprinājusies un par to audzēšanu atbalsts pasākuma ietvaros nav piešķirams.
Atbalsta pretendents ir komersants, zemnieku vai zvejnieku saimniecība:
- kas pirms projekta iesnieguma iesniegšanas ir audzējis akvakultūras produkciju pārdošanai vismaz vienu gadu;
- kas plāno audzēt akvakultūras produkciju pārdošanai, vai komersants, zemnieku vai zvejnieku saimniecība, kas audzē akvakultūras produkciju pārdošanai mazāk nekā vienu gadu.
Izmaksas, kas radušās atbalsta pretendentam, kas pirms projekta iesnieguma iesniegšanas ir audzējis akvakultūras produkciju pārdošanai vismaz vienu gadu par dīķu atjaunošanas darbiem (bez dīķa platības paplašināšanas) ir attiecināmas, ja pretendents atbilst šādiem nosacījumiem:
- ieņēmumi no akvakultūras uzņēmumā vai saimniecībā izaudzētās akvakultūras produkcijas pārdošanas iepriekšējā pārskata gadā ir lielāki nekā citi uzņēmuma ieņēmumi;
- atjaunojamajā dīķī var nolaist ūdeni, izmantojot ūdens līmeņa regulēšanas un nolaišanas slūžas ar caurteku akvakultūras dzīvnieku nozvejai (savākšanai) un gultnes apstrādei;
- atjaunojamais dīķis ir reģistrēts Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā kā zeme zem zivju dīķiem vai zivju dīķi;
- atjaunojamais dīķis ir reģistrēts Lauksaimniecības datu centrā kā akvakultūras dzīvnieku novietne.
Specializētās tehnikas iegāde dīķu atjaunošanai, lai nodrošinātu akvakultūras uzņēmuma vai saimniecības darbību, ir attiecināma, ja pretendents atbilst šādiem nosacījumiem:
- ieņēmumi no akvakultūras uzņēmumā vai saimniecībā izaudzētās akvakultūras produkcijas pārdošanas iepriekšējā pārskata gadā ir lielāki nekā citi uzņēmuma ieņēmumi;
- akvakultūras uzņēmuma vai saimniecības kopējā dīķu platība, kas ir pretendenta īpašumā vai nomā, ir lielāka par 100 hektāriem;
- ieņēmumi no akvakultūras uzņēmumā vai saimniecībā izaudzētās produkcijas pārdošanas iepriekšējā pārskata gadā ir vismaz 100 000 eiro.
Dīķu atjaunošanas darbu izmaksas gadā nepārsniedz summu, ko aprēķina, atbalsta pretendenta ieņēmumus no akvakultūras uzņēmumā vai saimniecībā izaudzētās akvakultūras produkcijas pārdošanas iepriekšējā gadā reizinot ar divi, kā arī nepārsniedz vienlaikus 2 eiro/m3 un 3000 eiro/ha. Atbalstu katra atsevišķā dīķa atjaunošanai saņem ne biežāk kā vienu reizi plānošanas periodā, un atbalstu piešķir par visas konkrētā dīķa platības atjaunošanas darbiem.
Par dīķu atjaunošanas darbiem atbalstu nepiešķir, ja saņemts atbalsts specializētās dīķu tīrīšanas tehnikas iegādei, un otrādi.
Pieejamais finansējums: 8 000 000 eiro.
Kārta atvērta: 12.01.2017. –30.06.2017.
Finansējuma ierobežojums: 4 000 000 eiro.
Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde
Pasākuma mērķis ir sekmēt ieguldījumus zvejas un akvakultūras produktu apstrādes sektorā.
Pasākumā atbalsta ieguldījumus zvejas un akvakultūras produktu apstrādē, kas:
- veicina enerģijas taupīšanu vai mazina ietekmi uz vidi;
- uzlabo drošības, higiēnas, veselības un darba apstākļus;
- atbalsta tādu komerciālu zivju nozvejas apstrādi, kuras nevar būt paredzētas lietošanai pārtikā;
- attiecas uz galvenajās apstrādes darbībās radušos blakusproduktu apstrādi;
- attiecas uz bioloģiskās akvakultūras produktu apstrādi saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 834/2007 6. un 7. pantu;
- kuru rezultātā rodas jauni vai uzlaboti produkti, jauni vai uzlaboti procesi vai jaunas vai uzlabotas pārvaldības un organizācijas sistēmas.
Atbalsta pretendents ir:
- Pārtikas un veterinārajā dienestā atzīts zvejas produktu apstrādes uzņēmums;
- Pārtikas un veterinārajā dienestā reģistrēta fiziska vai juridiska persona, kas mājas apstākļos apstrādā zvejas produktus;
- esošs komersants, kas veido jaunu zvejas produktu apstrādes uzņēmumu, vai jaundibināts komersants, kas veido jaunu zvejas produktu apstrādes uzņēmumu, kura pirmais pārskata vai taksācijas gads vēl nav beidzies.
Pieejamais finansējums: 8 000 000 eiro.
Kārta atvērta: 12.01.2017. –30.06.2017.
Finansējuma ierobežojums: 5 000 000 eiro.
Par citiem pasākumiem informāciju var atrast: www.lad.gov.lv.
Pievienot komentāru