Randenes pamatskolas skolēni izglītojas par videi draudzīgu makšķerēšanu

GalerijaPrint

LLKC Daugavpils konsultāciju birojs 25. maijā organizēja pasākumu “Praktiskā makšķerēšana un dabas aizsardzība” Randenes pamatskolas 4.–8. klašu audzēkņiem. Pasākums, kura mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dabas aizsardzību un videi draudzīgu makšķerēšanu, tika organizēts pie Sventes ezera sadarbībā ar ezera apsaimniekošanas biedrību “Sventes pērle”.

Visus pasākuma dalībniekus ļoti laipni sagaidīja biedrības “Sventes pērle” vadītājs Jurijs Gridasovs ar sievu Irinu. Kopā pasākumā piedalījās 17 skolēni no Randenes pamatskolas.

Par Sventes ezera ūdens pasauli skolēniem stāstīja profesors, bioloģijas doktors Artūrs Škute no Daugavpils universitātes, par Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumiem un makšķerēšanas kartēm informēja VVD Daugavpils reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītājs Edvīns Gasperovičs, bet par biedrības “Sventes pērle” darbību pastāstīja tās vadītājs J. Gridasovs.

Biedrība “Sventes pērle” jau vairāk nekā 10 gadu Sventes ezerā rūpējas par dabas aizsardzību un veic zivju resursu saglabāšanas pasākumus. Sadarbībā ar Daugavpils universitāti tiek veikti dažādi zivju populācijas, ūdens kvalitātes un citi pētījumi, kā arī, pateicoties biedrībai, ir krasi ierobežota zivju malumedniecība.

J. Gridasovs iepazīstināja skolēnus ar dažnedažādām zivju ķeršanas ierīcēm, un vēlāk skolēniem bija iespēja katram praktiski tās pielietot makšķerēšanā no laivām. Praktiskā makšķerēšana tika īstenota no piecām laivām pieredzējušu zvejnieku pavadībā, un skolēniem izdevās nozvejot arī pa kādai zivtiņai. Viena no laivām bija aprīkota ar eholotu un GPS sistēmu.

Pēc stundu ilgas makšķerēšanas no laivām skolēnus krastā gaidīja gardas uzkodas un silta zivju zupa, kā arī noslēgumā katrs ieguva dāvanu, ko bija sarūpējusi LLKC Zivsaimniecības nodaļa. Visiem dalībniekiem pasākums ļoti patika un tika izteikta vēlme nākamgad piedalīties līdzīgā šāda veida aktivitātē.

Pasākums notika LLKC Zivsaimniecības nodaļas aktivitātes “Izglītojošs seminārs bērniem un jauniešiem” ietvaros.

Inna Kolomijčuka,

Daugavpils un Ilūkstes novada uzņēmējdarbības konsultante

Regīna Januševska,

Daugavpils novada lauku attīstības konsultante 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru