Sāk veco zvejas tīklu pārstrādi

Jaunais uzņēmums “Fil&Fab” izveidojis Francijā pirmo  veco zvejas tīklu pārstrādes uzņēmumu, risinot jautājumus par jūras atkritumu apsaimniekošanu.

Teo Deprē un Tibo Eižēns 2015. gadā pamanīja izmesto zvejas tīklu daudzumu, ejot gar piestātni Bretaņā, Francijā. Tolaik abi bija Bretaņas Eiropas Augstākās mākslas augstskolas (EESAB) dizaina studenti un izstrādāja prototipu kurpei, kas izgatavota no pārstrādātiem zvejas tīkliem. Prototips tika pozitīvi novērtēts   Starptautiskajā jūrniecības festivālā, un, pamatojoties uz šīm pozitīvajām atsauksmēm, radās “Fil&Fab” uzņēmums.

Francijā parasti vecos zvejas tīklus nodod atkritumu poligoniem, sadedzina vai nosūta uz ārzemēm otrreizējai pārstrādei. Teo un Tibo nolēma izstrādāt ilgtspējīgākus risinājumus tīklu pārstrādei. Pēdējos trīs gadus “Fil&Fab” sadarbojas ar saviem partneriem, lai izveidotu tīklu savākšanas sistēmu ostu teritorijās. Kad tīkli ir savākti, vietējais uzņēmums “Les Genêts d' or” sasmalcina tīklus neilona pulverī, kas ir gatavs atkārtotai izmantošanai. “Fil&Fab” uzņēmuma pārstāvji ir izstrādājuši paņēmienu, kā šo jauno izejvielu pārveidot plastmasas loksnēs, kuras pēc tam izmanto, lai radītu jaunus plastmasas izstrādājumus.

Ar ZVRG atbalstu “Fil&Fab” spēja ieguldīt līdzekļus nepieciešamā aprīkojuma iegādei, izveidojot veiksmīgu uzņēmumu ar jaunām darba vietām.  Līdz šim jaunais uzņēmums ir pārstrādājis un pārdevis vairāk nekā 100 tonnu zvejas tīklu.

Kopējās projekta izmaksas: 175 350 eiro.

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Cinglere

Valsts Lauku tīkla Sekretariāts

Pievienot komentāru