Tumē skolēni apgūst makšķerēšanas pamatprincipus

GalerijaPrint

LLKC Tukuma nodaļa 26. septembrī organizēja pasākumu skolēniem “Makšķerēšanas pamatprincipu apgūšana”. Tajā piedalījās Tukuma novada Tumes vidusskolas 5. klases skolēni.

Šīs klases skolēnus vēlamies īpaši uzteikt – aktīvi, disciplinēti un zinātgriboši. Ja sākumā varbūt daži bija šaubījušies, vai piedalīties pasākumā, vai būs interesanti, tad pasākuma gaitā redzējām, ka visās aktivitātēs labprāt iesaistījās pilnīgi visi skolēni. Klases audzinātāja Sandra Šteinberga mums pastāstīja, ka šie bērni esot ļoti aktīvi un saliedēti, un ļoti labprāt iesaistoties dažādos pasākumos. Savukārt skolēnus tikpat aktīvi atbalstot viņu vecāki. Pasākums tika organizēts, lai bērni apgūtu pirmās makšķerēšanas iemaņas, uzzinātu par makšķerēšanu, tās rīkiem un noteikumiem.  Kā uzsākt makšķerēšanu, skolēniem rādīja makšķerēšanas entuziasts Raivo Kjahjars un LLKC projektu vadītājs Miķelis Peisnieks. Liels bija visu prieks par dīķī izmakšķerētajiem asarīšiem. Raivo Kjahjars izrādīja makšķerēšanas rīkus, ar kādiem var nomakšķerēt līdakas. Savukārt Miķelis Peisnieks nodemonstrēja mēru, ar kādu tiek mērītas zivis. Tika atpazītas Latvijas ūdeņos sastopamās zivis, minētas krustvārdu mīklas. IK “Reinis B” īpašniece Alla Bečere atraktīvi iesaistīja skolēnus spēlē “Zivju makšķerēšana”, sacensībā zivju vēršanā uz irbiem, viktorīnā zivju pazinējiem. Skolēni uzdeva neskaitāmi daudz jautājumu: Kura ir lielākā zivs Latvijā? Kur vislabāk makšķerēt? Cik lielas līdakas drīkst ķert? Cik līdaku drīkst izmakšķerēt?

Beigās veiktā skolēnu aptauja par pasākuma vērtējumu liecināja, ka pasākums ir izdevies, jo visi bērni to bija novērtējuši ar visaugstāko atzīmi.

Paldies par atbalstu LLKC Zivsaimniecības nodaļai un Miķelim Peisniekam par sagādātajām piemiņas balviņām katram skolēnam, kā arī līdzatvestajām makšķerēm, lai ikvienam tiktu dota iespēja pamēģināt izmakšķerēt savu zivi, un pasākums patiesi varētu izdoties.

Pasākums tika organizēts aktivitātes “Informatīva vai izglītojoša aktivitāte bērniem un jauniešiem” ietvaros.

Sarma Rotberga,

Tukuma novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru