Pieejams Latgales biškopju konferences ieraksts – par lāčiem dravās
Ikviens, kurš nepaguva tiešsaistē noskatīties 6. Starptautisko Latgales biškopju konferenci – par lāčiem dravās, kas notika 26. februārī, to var izdarīt ierakstā, kas pieejams šeit.
Jau vairākus gadus lāču skaits Latvijā palielinās un arvien biežāk tos var sastapt bišu dravās, īpaši Latgales pusē. Kā pareizi rīkoties biškopim, ja nelūgtais viesis ir nolēmis pamieloties ar medu un izpostījis bišu dravu? Vai lāči mūsu mežos ir uz palikšanu un mēs esam radījuši viņiem labvēlīgus apstākļus, vai tomēr tie ir bēgļi no citām teritorijām, kur ar viņiem ir ļauts apieties nežēlīgāk? Varbūt biškopis pats ir vainīgs, pienācīgi nepasargājot savas bites no brūnā laupītāja?
Par šiem un daudziem citiem jautājumiem lāču sakarā, konferencē runāja speciālisti, kuriem ir pieredze un zināšanas šajā jautājumā kā Latvijā, tā Eiropas Savienībā. Biškopji stāstīja par situāciju bišu dravās pēc lāču vizītēm. Atbildīgo ministriju pārstāvji skaidroja iespējamos situāciju risinājuma scenārijus un biškopju pareizu rīcību konkrētās situācijās. Pētnieki skaidroja nākotnes redzējumus par lāču turpmāko izplatību, iespēju tos sastapt mežā arvien biežāk, ne tikai bišu medus sakarā.
Savā pieredzē dalījās arī profesionālo biškopju asociācijas priekšsēdētājs, biškopis Marts Kullamaa no Igaunijas. Par to, kāda ir pieredze sadzīvošanā ar lāčiem, stāstīja Djuro Hubers, LCIE (Lielo plēsēju iniciatīva Eiropā) grupas eksperts no Zagrebas Universitātes.
Konferenci organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs sadarbībā ar Balvu novada pašvaldību un Latvijas Biškopju biedrību.
Plašāka informācija: Arita Boka, LLKC Balvu konsultāciju birojs, e-pasts: arita.boka@llkc.lv, tālr. 28629188 vai Guntars Melnis, LLKC Daugavpils biroja vadītājs guntars.melnis@llkc.lv , tālr. 29406315
VI Starptautiskā Latgales reģiona biškopju konferences atklāšana
Latvijas Biškopības biedrības Balvu nodaļas biškopju novērojumi lāču aktivitātēs
Bišu, lāču un iedzīvotāju mierīgas līdzāspastāvēšanas stratēģija
Kompensācijas saistībā ar lāču nodarītajiem postījumiem biškopībai
Bites un lāči - pasākumi, lai pasargātu bites no lāču nodarītajiem postījumiem
Brūno lāču monitoringa rezultāti Latvijā
Bišu saimju aizsardzība pret lāčiem Igaunijā
Atbalsta iespējas biškopjiem, elektrisko ganu un līdzīgu atbaidītāju iegādei
Latvijas Biškopības biedrības darbības stratēģiskais redzējums lāču invāzijas apstākļos
Kā lācis liek mainīt domāšanu?
Komentāri
Valentīns replied on Pastāvīga saite
Vai ar šodienu visiem biškopjiem jāsāk veikt pretlāču postījumu ierobežošanas pasākumus, lai ,gadījumā, es varētu saņemt kompensāciju?
Valentīns replied on Pastāvīga saite
Jautājums: 1)Kādos Latvijas novados ir novēroti lāču postījumi?
2)Vai ir licenzēta lāču skaita ierobežošana?
Pievienot komentāru