Konference “Pārmaiņu neizbēgamība lauksaimniecībā – kā ieraudzīt jaunas iespējas un pielāgoties?”

PielikumiPrint

Lai noskaidrotu lauksaimniecības attīstības tendences, ņemot vērā Zaļā kursa un citas tuvās nākotnes prasības Eiropā un Latvijā, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina uz tiešsaistes konferenci “Pārmaiņu neizbēgamība lauksaimniecībā – kā ieraudzīt jaunas iespējas un pielāgoties?”

 

Konference jau 8. decembrī no pulksten 10.00 būs vērojama tiešsaistē www.laukutikls.lv, kā arī LLKC Facebook kontā.

 

 

 

Pieteikšanās konferencei ŠEIT

 

Saistībā ar Zaļā kursa virzību un prasībām lauksaimniekiem pašlaik ir daudz šaubu un nezināmā. Tādēļ interesanti būs ieklausīties Eiropas Parlamenta deputāta Roberta Zīles skaidrojumā par to, vai un kāda saprātīga pieeja iespējama klimata pārmaiņu politikas īstenošanā lauksaimniecībā.

 

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Saskarsme ar realitāti, maza atļaušanās piedraudēt ar sekām, ja netiek ievēroti noteikumi, un iedrošinājums darboties, meklējot ceļus, kā sarežģīto padarīt vienkāršāku un izdarāmu. Šīs ir tās lietas, kuras konferencē pārrunāsim, lai atgādinātu, ka – saimniecībām ir nākotne,  domājot un darot laikus, nevis pēdējā brīdī, kad saimniecība vienkārši jāklapē ciet. Tā tas noticis, piemēram, daudzviet Nīderlandē un Beļģijā.”

 

Kādas tieši pārmaiņas klimata politikas ietvaros gaidāmas lauksaimniecībā, skaidros Klimata un enerģētikas ministrijas Valsts sekretāra vietnieks Dagnis Dubrovskis.

 

Vērtīga solās būt arī konferences ārvalstu pieredzes sadaļa. Par izdarītajām izvēlēm un īstenotajām pārmaiņām 20 gadu laikā, pārņemot saimniecību, pastāstīs Nīderlandes bioloģiskais lauksaimnieks Jans van den Broks (Jan van den Broek). Par to, kā izdevies tik galā ar vides politikas izmaiņu izaicinājumiem un pielāgoties, stāstīs Hosē Palha (Jose Palha), Portugāles zemnieku saimniecības īpašnieks.

 

Savukārt par izmaiņām pašmāju lopkopju saimniekošanā, to, kādēļ ir jēga plānot rīcības un veikt dažādus aprēķinus, stāstīs piensaimnieks un SIA “Lestene” īpašnieks Egīls Seņkāns. Datu analīzes nozīmi sīkāk skaidros Luksemburgas Lopkopības un lauksaimniecības kooperatīva pārstāvis Roko Liojs (Rocco Lioy).

 

Noderīgu informāciju nākotnes tendencēm banku finansējumā ieskicēs Swedbank pārstāvis Rolands Zeltiņš, savukārt par to, kā jaunajām ES vides prasībām piemērosies augu aizsardzības līdzekļu (AAL) ražotāji, stāstīs Latvijas AAL ražotāju un tirgotāju asociācijas pārstāve Margita Tomsone.

 

 

 

Plašāka informācija: Anita Dzelme, LLKC Projektu vadītāja, e-pasts: anita.dzelme@llkc.lv

 

 

Komentāri

Vai Zīles kungs var precizēt, ko nozīmē saprātīgā līmenī samazināt - KLP SP neparedz izmešu samazinājumi - tikai lēnāku izmešu pieauguma tempu?

Kas ir tie datu avoti, kuri Valsts sekretāram Kronbergam ļauj apgalvot, ka "Latvija jau ir zaļa valsts"?

Labdien!
Savus komentārus, jautājumus varat rakstīt šeit- komentāru sadaļā.
Ja vēlaties jautājumu uzdot konkrētam lektoram, lūdzu, norādiet to pie uzdotā jautājuma!
Lai patīkama skatīšanās!

Pievienot komentāru