Izglītojas Limbažu, Salacgrīvas un Alojas novada mazpulcēni

GalerijaPrint

LLKC Limbažu konsultāciju birojs 5. oktobrī rīkoja pasākumu skolēniem. Šogad tika nolemts sadarboties ar bijušā Limbažu rajona vispārizglītojošām skolām, kurās darbojas biedrības “Latvijas Mazpulki” nodaļas. Tādas mūsu pusē ir trīs –

Liepupes vidusskolā (pedagogs Baiba Mantiņa), Limbažu sākumskolā (pedagogs Ilze Vērdiņa) un Staiceles vidusskolā (pedagogs Anda Timermane).

Katrā mazpulkā tiek organizētas dažādi pasākumi. Limbažu mazpulkā skolēni kopā ar pedagogu piedalās praktiskās nodarbībās, gatavojot gardumus virtuvē, piemēram, ceptus ābolus ar kanēli. Liepupes mazpulka audzēkņiem tuvāka ir trušu audzēšanas tēma un ar to saistītie jautājumi, tādēļ arī rudens Mazpulku forumā tika prezentēti projekti par trušu audzēšanu. Savukārt Staiceles mazpulkam ir laba sadarbība ar SIA “Aloja Starkelsen”, kas nodarbojas ar kartupeļu cietes ražošanu. Šoruden uzņēmumā notika pasākums “Kartupelis 2017”, kura laikā jaunieši svēra pavasarī podos iestādītos kartupeļus. Jau nākamajā pavasarī izaudzētie tupeņi augs piemājas dārzos.

Pieredzes apmaiņas brauciena laikā ar mazpulcēniem no visām skolām devāmies uz izstāžu kompleksu “Rāmava”, kur notika izstāde “Lauksaimniecības un meža tehnika, Lauku sēta 2017”. Jauniešiem bija iespēja iepazīties ar izstādes dalībniekiem – dažādas tehnikas pārdevējiem, mājražotājiem, zemnieku saimniecībām. Īpaša uzmanība tika pievērsta lauksaimniecības  un mežsaimniecības skolām, kuras izstādes laikā iepazīstināja ar savām piedāvātajām mācību programmām. Mazpulcēniem tika doti uzdevumi, uz kuriem izstādes laikā bija jānoskaidro atbildes. Piemēram: Noskaidrot, cik lauksaimniecības un mežsaimniecības skolas piedalās izstādē un kādas mācību programmas tajās piedāvā apgūt; atrast Latvijas Šķirnes trušu audzētāju asociācijās stendu un noskaidrot, cik un kādu šķirņu truši piedalās izstādē; pie vienas traktora tehnikas firmas noskaidrot, kādu tehniku un agregātus tā pārdod.

Pēc izstādes apmeklējuma devāmies uz Ievas un Jāņa Jomu  piemājas saimniecību Limbažu novada Skultes pagasta “Ceplīšos”, kurā jaunieši tika iepazīstināti ar saldējuma ražošanu mājas apstākļos un putnkopības nozares attīstību saimniecībā. Saimniece Ieva pastāstīja par to, kā tiek audzētas un barotas vistas, cik olas tās izdēj, kur saimnieki olas realizē, kā arī par savvaļas putnu un zvēru uzbrukumiem mājputniem. Jānis pastāstīja par saldējuma ražošanas procesu, par izejvielām, kas nepieciešamas saldējuma gatavošanā. Saldējuma pamatsastāvā ir olas, cukurs, piens un saldais krējums, taču saimnieks pievieno dažādas piedevas, lai mainītu garšu, piemēram, smiltsērkšķu, ziedputekšņu, šokolādes, rabarberu u. c. Ziemas periodā, kad pircēji mazāk lieto saldējumu, saimniecībā top majonēze. Mazpulcēniem tika uzdoti jautājumi par dzirdēto.

Pasākuma noslēgumā pārrunājām, kā bija veicies ar uzdoto uzdevumu. Katra mazpulka pārstāvji pastāstīja gan iegūto informāciju par lauksaimniecība un mežsaimniecības skolām, arī par redzēto Latvijas Šķirnes trušu audzētāju asociācijas stendā, kā arī par to, ka tehnikas piedāvājums bijis gana plašs.

Pārrunājot pasākuma lietderību  ar pedagogiem, sapratu, ka šie jaunieši ir motivēti palikt strādāt laukos, palīdzēt vecāku saimniecībās.

Pasākums notika Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem” apakšaktivitātes “Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšanu vispārizglītojošās skolās” ietvaros.

 

Zaiga Blaua,

LLKC Limbažu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru