Mazpulcēni viesojas daudznozaru saimniecībā “Ezermaļi”
Limbažu, Liepupes un Staiceles Mazpulku dalībnieki piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā un apmeklēja daudznozaru saimniecību “Ezermaļi” Pāles pagastā, kur notika arī Lieldienu ieskaņas pasākums.
Saimniecības īpašnieki Marika un Mārtiņš Ciņi sagaidīja mazpulcēnus un bija parūpējušies, lai vairāku stundu garumā Lieldienu iešūpošana būtu piepildīta. Visi 39 dalībnieki tika sadalīti divās grupās.
Vieni kopā ar saimnieci pie lielā galda ķērās pie olu ietīšanas krāsošanai, kā arī dalījās pieredzē par to, kā katrs mājās krāso olas. Izmantoja dažādus materiālus no dabas – skujas, sīpolu mizas, rudzus, putraimus, krāsainas dzijas, pavasara ziedus u. c. Tikmēr otra grupiņa uzsāka saimniecības apskati. Mārtiņš pastāstīja par gaļas liellopu ganāmpulku, kas lēnām palielinājies līdz 30 mammām un vēl 20 dažāda vecuma jaunlopiem. Mazpulcēniem radās dažādi jautājumi gan par to, kādēļ dažām govīm nav ragu, gan cik reizes dienā zīdītājgovis baro teliņus, gan cik liels ir to svars. Tālāk ceļš veda pie saimniecības tehnikas, tur puiši iztaujāja saimnieku par tehnikas jaudu, un kādam nolūkam katrs agregāts tiek izmantots.
Saimniecības apskates nobeigumā visi devāmies uz putnu kūti, kur vairākos nodalījumos dzīvo dažāda vecuma un krāsas dejējvistas ar gaiļiem un saimnieces Marikas lepnums – dekoratīvie un gaļas baloži. Te nu jautājumi bira, ka saimniece nespēja uz visiem atbildēt! Saimniecībā šobrīd ir 20 baloži, no tiem aptuveni puse ir gaļas šķirnes. Baloži pašu veidotajās ligzdās izdēj divas oliņas, un tad tās perē. Perēšanas procesā piedalās gan baložu tētis, gan mamma. Lielākais prieks bērnu sejās bija, kad varēja baložus paturēt rokās. Pēc saimniecības apskates varēja mainīties vietām ar otras grupas dalībniekiem un katrs satīt krāsošanai savu olu, savukārt pirmie devās apskatīt saimniecību.
Visas satītās olas tika ievietotas lielā katlā, kurā vēl sabēra sīpolu mizas, lai olas būtu košākas, un lika uz ugunskura vārīties. Gaidot, kamēr olas uzvārās, visi piedalījās mīklu minēšanā, šūpojās un piedalījās rotaļās. Tad nu katrs varēja piedalīties olu ripināšanā un sacensties ar pārējiem, kurš olu var vistālāk aizripināt. Šajā atrakcijā aktīvi vēlējās piedalīties saimnieku takša šķirnes suņi, kuri šo uzskatīja par savu izklaidi, un centās nočiept izripinātās olas. Lieldienu iešūpošanas pasākuma nobeigumā pārrunājām saimniecībā redzēto, cepām desiņas un ar skolotājām apspriedām mazpulcēnu līdzdalību citos pasākumos!
Zaiga Blaua,
LLKC Limbažu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante
Pievienot komentāru