Jaunumi

Žurnāla decembra numurā aptaujājām lauksaimnieku organizāciju pārstāvjus, zemniekus un konsultantus par šogad paveikto un nākamgad iecerēto. Kā atzīst aptaujātie – šis gads nav bijis viegls, taču paveiktais sniedz gandarījumu.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Aizkraukles birojs decembrī piedāvāja vienas dienas saimniecību apmeklējumu uz Līvānu, Preiļu un Rēzeknes novadu saimniecībām.

Kad lauki atpūšas, zemnieks domā par pavasari. Lai pārrunātu aktualitātes, izaicinājumus un risinājumus, LLKC Cēsu konsultāciju biroja aicināti, Drabešos satikās Cēsu un kaimiņu novadu bioloģiskie lauksaimnieki.

Laikā, kad aktuālas jaunā gada apņemšanās, 19 Latvijas organizācijas projekta LIFE GoodWater IP ietvaros aicina ikvienu pie upes dzīvojošo apņemties dzīvot un saimniekot upei draudzīgi!

Kā novērtēt esošo situāciju saimniecībā, kā veidojas klimata un lauksaimniecības politika un kas jāņem vērā, plānojot darbību tuvākajos gados?

Informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” decembra numurā stāstām par lauku saimniecību pārvaldības sistēmas “Mans Lauks”  www.manslauks.lv līdzšinējo izveides pieredzi, iespējām un praktiskiem ieteikumiem, kā izmantot šo sistēmu, lai sasniegtu veiksmīgākus rezultāt

Mājputnu zoo jeb saimniecība “Caunītes” ir Jāņa Caunes un viņa sievas Ievas ikdiena un sirdsdarbs jau vairāk nekā sešus gadus.

Vienā no lielākajām Balvu novada piena lopkopības saimniecībām strādā trīs paaudzes. Šis ir labs paraugs paaudžu nomaiņai, kas balstīta uz zināšanām, pieredzi un piederību. Pamatus stiprai ģimenei veido Līvija un Pēteris Ločmeļi savā zemnieku saimniecībā “Iesalnieki”.

LLKC Jelgavas biroja organizētās mācības par tēmu “Lauksaimnieciskās ražošanas ietekme uz vidi” noslēgsies nākamgad janvārī, bet jau šoruden 20 lauksaimniekiem, šo mācību dalībniekiem, bija iespēja apmeklēt vairākas saimniecības un uzņēmumus Polijā, Podlases vojevodistē, lai tur smeltos praktiska

Lapas