Tērvetes novada mājražotāji pārstāvēti Briselē

GalerijaPrint

Otro gadu pēc kārtas Šūmaņa kvartāla asociācija Briselē ar Eiropas Komisijas atbalstu maijā organizēja Maizes svētkus. Tajos piedalījās arī Latvijas pārstāvji.

Ja pagājušajā gadā Latviju pārstāvēja tikai Jānis Dāvids ar „Svētes maizi”, tad šogad no Latvijas ieradās dalībnieki kuplākā skaitā. Maizes svētki norit Briselē, Beļģijā Eiropas Savienības institūciju Atvērto durvju dienu ietvaros, kur Šūmaņa aplī pulcējas ES dalībvalstu ražotāji.

Maizes svētkos līdzās ražotājiem no Beļģijas, Francijas, Grieķijas, Itālijas, Īrijas, Lietuvas un Spānijas, kā arī virknei vietējo kafejnīcu un maiznīcu savu produkciju piedāvāja arī Tērvetes mājražotāju pārstāve no zemnieku saimniecības „Vainadziņi”.

Pateicoties Zemkopības ministrijas atbalstam, kā arī Latvijas Lauku tīkla un uzņēmēju pārstāvēto pašvaldību – Jelgavas, Lielvārdes, Rēzeknes un Tērvetes novada – līdzfinansējumam, Briseles viesi un iedzīvotāji varēja nobaudīt un iegādāties Latvijā gatavotu maizi, sieru, medu un kūpinātu gaļu.

Zemnieku saimniecības „Vainadziņi” saimniece Gunta Miļūna atzina, ka, neskatoties uz smago turp un mājupceļu, svētki bija skaisti. Latviešu ražotā produkcija bija iecienīta, Tērvetē ražotās desiņas ātri vien tika izpirktas.  Ja vien būs tāda iespēja, arī nākamgad saimniece labprāt piedalītos trešajos Maizes svētkos Briselē!

Atliek vien piebilst, ka skaistie tērpi radušies nedibinātas kooperācijas rezultātā. Ja gaumīgie priekšautiņi tapa, Bekubodes saimnieču izloloti un Rembatē šūti, tad daļa no Jelgavas un Tērvetes pārstāvju tērpiem tika darināti Bukaišos, jo biedrība „Skaties tālāk” 2012./2013. gadā realizēja projektu šūšanas pakalpojumu sniegšanai Bukaišu pagastā ar LEADER atbalstu. Jāteic, ka kooperācijā ir spēks!

Monta Mantrova,

LLKC Tērvetes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru