Aicinām saimniekus pieteikties interešu grupām augkopībā un lopkopībā – mācies, dalies, attīsties

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs Valsts Kopējās lauksaimniecības politikas tīkla īstenotās aktivitātes “Saimniekošanas efektivitātes un ilgtspējas celšana” ietvaros izsludina pieteikšanos interešu grupām augkopībā un lopkopībā sekojošās tēmās un reģionos.

Interešu grupas darba tēma augkopībā:

Bioloģiski aktīvu kompostu un to izvilkumu gatavošana un izmantošana augsnes ielabošanai bioloģiskajās saimniecībās (Vidzemes reģionā).

Pieteikšanās LLKC Vides nodaļa, Dace Zariņa, e-pasts: dace.zarina@llkc.lv, tālr. 27811997.

Interešu grupu darba tēmas lopkopībā:

1)     Slaucamo govju ganāmpulka apsaimniekošana robotu slaukšanas sistēmas saimniecībās (piena lopkopība, robotizētā slaukšana, Vidzemes reģionā).

Pieteikšanās Ogres KB, Aija Luse, e-pasts: aija.luse@llkc.lv, tālr. 22035481;

2)     SEG emisiju samazināšanas iespējas bioloģiskās gaļas lopu saimniecībās, (bioloģiskā gaļas lopkopība, Latgales reģionā).

Pieteikšanās Krāslavas KB, Anda Leikuma, e-pats: anda.leikuma@llkc.lv, tālr. 28306407;

3)     Jēru ieguve un saglabāšana pēc piedzimšanas. Pudeļjēri un risinājumi saimniecībās (aitkopība, Vidzemes reģionā).

Pieteikšanās Gulbenes KB, Anita Rozenberga, e-pasts: anita.rozenberga@llkc.lv, tālr. 26541865.

 

! Lai pieteiktos interešu grupai bioloģiskajā lauksaimniecībā, saimniecībai jābūt  bioloģiskās sertifikācijas institūcijas izdotam sertifikātam.

Pieteikšanās termiņš līdz 2025. gada 11. aprīlim.

Interešu grupas apvieno konkrētā nozarē strādājošo interesentu kopumu, kuriem ir līdzīga saimniecības darbības specifika un attīstības mērķis. Bet pats galvenais ir vēlme mācīties no citu pieredzes, profesionāli aug un gatavība dalīties ar savu pieredzi.

Interešu grupas organizē gan augkopības, gan lopkopības saimniecībām, kas strādā gan ar bioloģiskajām, gan integrētajām saimniekošanas metodēm, un grupu darba tēmas tiek izvēlētas, balstoties uz aktualitātēm attiecīgajā nozarē.

    

Interešu grupu darbs tiek organizēts ar mērķi:

1)     saimniekiem, izmantojot citam cita pieredzi un konsultantu zināšanas, nodrošināt labās prakses apmaiņu un pārnesi,

2)     veicināt sabalansētu visu saimniecībā esošo resursu izmantošanu, tā nodrošinot ekonomiski pamatotu saimniekošanu, vides aizsardzību, resursu taupīšanu un efektīvu izmantošanu,

3)     sniegt profesionālu informāciju par nozares tendencēm, tehnoloģijām un praksi,

4)     veicināt saražotās produkcijas kvalitātes uzlabošanu un produktivitātes pieaugumu saimniecībās.

 

Tā ir iespēja ieraudzīt jaunas iespējas, jaunus risinājumus, apgūt jaunas zināšanas savai saimnieciskajai izaugsmei, kā arī iegūt domubiedrus. Tieši līdzīgi domājošo vidū iespējams sevi realizēt un izpaust vislabāk. Tas ir ļoti nozīmīgs stimuls, un domubiedri ir arī tie, kas vislabāk spēj atbalstīt un iedvesmot jauniem sasniegumiem.

Interešu grupas vada Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra profesionāli konsultanti, kuru galvenais uzdevums ir izveidot drošu, uzticēšanās pilnu, brīvai domu apmaiņai atvērtu darba vidi katrā interešu grupā, lai kopā ar tās dalībniekiem sasniegtu ne tikai grupas izvirzīto kopējo mērķi, bet arī katrs dalībnieks savu, tādējādi bagātinot citam citu ar savu redzējumu par risināmo jautājumu, zināšanām un savu personīgo piemēru.

Saimniekam, iesaistoties interešu grupas darbā, ir jābūt interesei par grupas programmas realizāciju, jābūt gatavam sadarboties ar citiem grupas dalībniekiem un piedalīties grupas tikšanās reizēs, uzņemt citus dalībniekus savā saimniecībā un dalīties savā pieredzē. Grupas ietvaros tiek analizēta un novērtēta saimniecību ražošanas efektivitāte, pamatojoties uz to saimnieciskajiem un ekonomiskajiem rādītājiem.


Papildu informācija:

Andris Skudra,

LLKC Augkopības nodaļas augkopības konsultants

Tālr. 29445090, e-pasts: andris.skudra@llkc.lv

Pievienot komentāru