TIEŠSAISTĒ | konference “Sadarbība un inovācijas kā virzītājs lauksaimniecības attīstībai”

Datums: 
16. Novembris, 2022
Vieta: 
undefined
Nozare: 

Lai vērstu sabiedrības uzmanību uz sadarbības un inovāciju nozīmīgumu lauksaimniecības attīstībā, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros organizē tiešsaistes konferenci “Sadarbība un inovācijas kā virzītājs lauksaimniecības attīstībai”.

Konference notiks 16. novembrī no plkst. 10.00 tiešsaistē www.laukutikls.lv un LLKC Facebook kanālā @LLKCOzolnieki.

Par inovāciju lomu dažādu nozaru attīstībā jau ilgstoši tiek runāts, tomēr joprojām saskatāms, ka to attīstība un ieviešana ir visai lēna. Lauksaimniecībā, tāpat kā citās nozarēs, lai būtu iespējama pilnvērtīga konkurētspēja un izaugsme, ir nepieciešami jaunievedumi, kas ne vien atvieglotu ikdienas darbu, bet arī padarītu to efektīvāku, taupot resursus vai pat spējot piedāvāt jaunus aktuālus pakalpojumus un produktus.

Lai radītu kopēju izpratni par inovāciju un sadarbības nozīmi attīstības veicināšanā, Cēsu vicemēre, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētaja vietniece, bijusī Vides risinājumu institūta direktore Inese Suija-Markova dalīsies savā pieredzē par to, kas ir inovācija un kāpēc tā ir būtiska attīstības sastāvdaļa. Tāpat arī būs iespēja uzzināt par Skotijas pieredzi saistībā ar lauksaimniecības inovācijām, par ko informēs Helen Glass un Robert Logan no Skotijas Lauksaimniecības organizāciju biedrības (Scottish Agricultural Organisation Society). Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes un LLKC pārstāvji stāstīs par šī brīža tendencēm tādās lauksaimniecības nozares jomās kā pārtika, bioekonomika, tehnoloģijas un tehnika, kā arī par LLKC lomu lauksaimniecības inovāciju veicināšanā.

Konferences laikā būs iespēja vērot arī diskusiju par inovāciju aktualitāti nozares attīstībā, ko vadīs Baltic Studies Centre vadošais pētnieks Miķelis Grīviņš.  Diskusijā nozares profesionāļi dalīsies zināšanās par to, kas nozarei inovāciju jautājumos ir nepieciešams un kā inovācijas varētu veicināt.

Pasākuma laikā arī dalībniekiem būs iespēja aktīvi iesaistīties, uzdodot jautājumus konferences lektoriem.

Reģistrācija konferencei: https://www.mittoevents.com/inovaciju-konference-1611

Plašāka informācija: Aiva Saulīte-Liniņa,  LLKC Valsts Lauku tīkla Sekretariāta projektu vadītāja,  tālr. 26592103, aiva.saulite@llkc.lv

Kontaktinformācija: 
Aiva Saulīte-Liniņa, LLKC Valsts Lauku tīkla Sekretariāta projektu vadītāja, tālr. 26592103, aiva.saulite@llkc.lv
Pielikums: 
PielikumsIzmērs
sadarbibainovacijas_6.png1.13 MB
Kategorija: 
Lauku tīkls
Reģions filtram: