Lieliskā atmosfērā aizvadīts vasaras Saulgriežu tirdziņš Saldū!

GalerijaPrint

Kad martā Saldū tika dibināta mājražotāju un amatnieku biedrība „Saldus un Brocēni RažoJums” par vienu no darbības mērķiem izvirzījām kopēju pasākumu organizēšanu. Tā radās ideja Saldus pilsētā atdzīvināt Saulgriežu svinēšanu.

Mūsdienās šo svētku svinēšanas tradīcijas ir mainījušās, vairs neizjūtot dziļāko saikni ar svētku būtību. Vien lauku sētā tiek piekoptas latviešu tradīcijas ar dziesmām, vainagu pīšanu no smaržīgām Jāņu zālēm. Tā kā 22. jūnijs ir īstais saulgriežu svinamais laiks, lai atdzīvinātu latviešu tradīcijas arī pilsētā, lai pilsētas iedzīvotājiem ļautu izbaudīt saulgriežu burvību un tradīcijas, sadarbībā ar Saldus novada pašvaldību, LLKC Saldus nodaļu, Latvijas mazpulkiem, tika organizēts vakara „ Vasaras Saulgriežu tirdziņš”.

Tirdziņa moto bija – „ RažoJums...nāc pie mums!”

Lai pasākums varētu notikt, bija nepieciešams arī finansiāls atbalsts. Tika uzrakstīt pieteikums Saldus novada pašvaldības projektu fondam, iegūstot finansējumu mārketinga pasākumiem un noformējumam.

Pasākuma dienas rītā biedrības pārstāves – Kristiāna Rožuleja, Ilze Barone, Kristīne Treidene un vēl daži palīgi pulcējās pasākuma norises vietā, lai sarūpētu svētkiem atbilstošu atmosfēru. Tika atgādātas siena ķīpas, gatavoti zārdi no bērziem, malu malās izvietotas Jāņu zāles, pie ieejas pasākumā novietots balts žigulis – arī mums bija savs limuzīns Jāņu nakts krāsā.

Pasākuma programma bija gana daudzkrāsaina: rotaļu raksti kopā ar kapelu „Strops” un Jaunlutriņu pamatskolas folkloras kopu „Dzirnaviņas”; tautasdziesmu konkurss kopā ar folkloras kopu „Medainis”; „Nāc nākdama Jāņu dienu” kopā ar folkloras kopu „Virza”; siera siešana, degustācija un dziesmas kopā ar folkloras kopu „Medainis”; latvju danči kopā ar kapelu „Strops”; brīvdabas kino – filma „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

Tirdziņa dalībnieki bija ļoti dažādi – gan amatnieki, gan mājražotāji. Ar Jāņu ziediem apmeklētājus iepriecināja novada mazpulki. Atmosfēra bija burvīga – gan dalībnieki, gan apmeklētāji smaidīja, izbaudīja skaisto pievakari, iepazina un iegādājās mājražotāju un amatnieku darinājumus.

Šis bija tikai pirmais biedrības organizētais pasākums un pirmā nopietnā parādīšanās plašāk. Pēc pasākuma visi biedri atzina, ka tik lielu apmeklētību pat nebija cerējuši. Tātad – iedzīvotājiem interesē vietējie ražojumi. Tas deva pārliecību, ka iesāktais jāturpina un jāvirzās un lielo mērķi – biedrības veikaliņa atvēršana.

Uz tikšanos citos pasākumos ar „Saldus un Brocēni RažoJums”!

Kristiāna Rožuleja,

LLKC Saldus nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru