Reģionu izaugsmes pamatā – stabilas Krājaizdevu sabiedrības

PielikumiPrint

Ņemot vērā jaunā ES Plānošanas perioda aktivitāšu uzsākšanu dažādos fondos, kā arī to, ka šo projektu īstenošanā lauku organizācijām un uzņēmējiem nepieciešami finanšu resursi, tostarp priekšfinansējums, Valsts Lauku tīkls (VLT) aicina uz šai tēmai veltītu semināru.

Semināra ietvaros informēsim par pamatprincipiem Kooperatīvās Krājaizdevu sabiedrības (KKS) izveidē, rosinot diskusiju par finanšu līdzekļu piesaisti, kas ļautu lauku teritorijās īstenot ES struktūrfondu projektus un citas aktivitātes.

Dzintars Vaivods, LLKC finanšu administrators: „Kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības (KKS) ir pārbaudīta un pasaulē izplatīta kooperācijas forma. Atsevišķās valstīs šādi finanšu kooperatīvi nodrošina 20-60% no finanšu operācijām, ko nevarētu teikt par Latviju. KKS kā vietējā teritorijā strādājoša institūcija labāk izprot vietējo specifiku un vajadzības. Krājaizdevu sabiedrību attīstīšanas galvenā doma ir sekmēt reģionu attīstību un izaugsmi, jo aizdotā nauda neaizplūst no reģiona, bet gan darbojas tajā, veicinot vietējo teritoriju attīstību un saliedējot iedzīvotājus.”

Par krājaizdevu sabiedrību veidošanas un darbības pieredzi Latvijā, Eiropā un citviet pasaulē informēs Krājaizdevu apvienības valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis, KKS “Allažu Saime” valdes priekšsēdētājs Ēriks Čoders, kā arī Rihards Strenga, kurš vadījis Limbažu KKS izveides grupu.

 

Seminārs notiks 16. jūnijā plkst. 11.00 (orientējoši līdz plkst. 15.00) Ozolnieku Tautas namā.

Uz semināru aicināti visi interesenti, tostarp pašvaldību pārstāvji, Vietējo rīcības grupu (VRG), NVO un citu institūciju pārstāvji.

Lūgums reģistrēties semināram līdz 15. jūnijam aizpildot anketu: ŠEIT

 

Plašākai informācijai – Liene Radziņa, VLT vadītāja vietniece, tālr. 29334520

 

 Informāciju sagatavoja:

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

LLKC sabiedrisko attiecību speciāliste,

tālr: 29172125,

ilze.rutenberga@llkc.lv,

www.llkc.lv; www.laukutikls.lv

 

Pievienot komentāru