Jaunumi

Zaļā un Bordo karotīte, bio produkta lapiņas uzlīme, Eiropas Savienības aizsargājamo pārtikas produktu shēmas un vēl daudz dažādu uzrakstu uz produktu iepakojumiem bieži mulsina patērētājus un viņi pat nezina, kam tie visi nepieciešami. Tieši tādēļ “Novada Garša” aicina uz gadskārtējo konferenci, lai censtos viest lielāku skaidrību,  kāpēc tādas shēmas nepieciešamas un kā tajās atrast VIETĒJO produktu.

Konference 16. novembrī no pulksten 10.00 būs skatāma: www.facebook.com/NovadaGarsa

Gārzdes ciema iedzīvotāja Sanita Ālīte ir viena no tiem uzņēmīgajiem novadniekiem, kuri piedalījās pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā "SOLIS", saņemot līdzekļus augļu un ogu dehidratora iegādei mājražošanai.

Informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” novembra numurā nosaucam konkursa “Sējējs 2023” uzvarētājus visās nominācijās.

Barības sastāvam ir būtiska ietekme uz vistu olu kvalitāti, kas tādējādi pastarpināti ietekmē arī cilvēka uztura kvalitāti. Tikai vesela vista dēj uzturvielām bagātas olas. Ar vitamīniem un minerālvielām bagātināts, pareizi sabalansēts uzturs ļauj pilnībā izmantot dējējvistu potenciālu.

ES par prioritāti izvirzījusi attīstīt ilgtspējīgu, zināšanās balstītu bioekonomiku, ko Latvija ir atzinusi par  vienu no tautsaimniecības viedās specializācijas (RIS3) jomas mērķiem.

25. oktobrī, kultūras centrā “Siguldas devons” no plkst.

Viens no Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģiskā plāna uzdevumiem ir lauku un pilsētu iedzīvotāju dzīves kvalitātes atšķirību mazināšana.

Ir noslēdzies kārtējais Selekcionāra Pētera Upīša biedrības projekts Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmā “Pats savam saimes galdam”, kas tika realizēts sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Dobeles biroju.

Jelgavas novada Vircavas pagasta “Dravniekos-1” Deniss Skvorcevičs kopā ar vecākiem 2015. gadā iestādīja pirmos 80 000 zemeņu stādus. Vēlāk reģistrēta zemnieku saimniecība "Pasakas", kas patlaban  nodarbojas ar zemeņu, aveņu, arbūzu un ķiploku audzēšanu un realizāciju.

Lapas