“Vimbu svētki” izziņo programmu un aicina uz piektajiem svētkiem Mūsas upes krastā

Datums: 
22. Aprīlis, 2023
Reģions: 
Vieta: 
Bauska

Bauska ir viena no vimbu makšķerēšanas galvaspilsētām, tāpēc 22. aprīlī ar dzīvo mūziku, kūpinātu vimbu garšu, Labas gribas makšķerēšanas sacensībām un izglītojošām aktivitātēm par dabas aizsardzību jau piekto reizi Mūsas upes labajā krastā (Krasta iela pie Bauskas stadiona) notiks izzinošs pasākums visai ģimenei “Vimbu svētki”.

Lai pievilinātu raženāko lomu, 22. aprīlī visagrāk dienu uzsāks Labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībnieki, kuri uz reģistrāciju tiks gaidīti no plkst. 07:30 līdz plkst. 09:00. Sacensību norise – no plkst. 08:00 līdz plkst. 14:00. Sacensības jau no svētku pirmsākumiem tiek organizētas ar mērķi aicināt iedzīvotājus piedalīties kopīgā svētku radīšanā un veicināt labas gribas nodomus, jo iegūtais loms turpat uz vietas tiek sagatavots, kūpināts un pret ziedojumu nodots apmeklētājiem baudīšanai. Arī šogad smeķīgākās vimbas pēc speciāli Bauskai izstrādātas receptes kopā ar mācekļiem gatavos pavārs Atis Zgirskis, bet līdz ar saullēktu mobilās kūpinātavas darbinās kūpinātava “Abas”. 22. aprīlī turpināsim pērn uzsākto sadarbību ar biedrību “Laiks Jauniešiem”, svētku apmeklētājiem vimbas talonu aicinot iemainīt pret ziedojumu, taču saņemto talonu pēc tam būs iespējams apmainīt pret svaigi kūpinātu vimbu. Visi iegūtie līdzekļi tiks izmantoti Ukrainas kara cietušo atbalstam. Ar Labas gribas makšķerēšanas sacensību nolikumu dalībnieki aicināti iepazīties: ŠEIT
https://kultura.bauska.lv/vimbu-svetki-2023-labas-gribas-makskeresanas-s...

Kamēr copes entuziasti ļausies makšķerēšanas priekam, citi svētku svinētāji upes malā tiks gaidīti no plkst. 11:00, lai baudītu plašo svētku programmu – Latvijā pazīstamu mūziķu uzstāšanos, izzinošas aktivitātes par dabas aizsardzību, radošas nodarbes, tirdziņā iegādātos mājražotāju un amatnieku sarūpētas veltes un vēl. Plkst. 13:00 uz svētku skatuves kāps turbo folka orķestris “Oranžās Brīvdienas”, bet svētku noslēgumā plkst. 15:20 ar pirmo pavasara sauli sveikts grupa “Dzelzs Vilks”. Visas dienas garumā ar labākajiem vimbu ritmiem klausītājus jau tradicionāli izklaidēs Roberts Gobziņš, bet par aktualitātēm zivsaimniecībā informēs svētku neatņemama sastāvdaļa – zinošais dabas entuziasts un pasākuma runasvīrs Māris Olte.

Plkst. 12:00 svētku skatuvi pārņems rotaļu zvēri, kuri mazākos dabas draugus aicinās piedalīties interaktīvā rotaļprogrammā “Brīnumu un prieka akadēmija”. Vēl jaunākajiem svētku svinētājiem būs iespēja paciemoties “Trušu pilsētiņas” lauku sētā, izbraukt ar īpaši svētkiem veidotu vimbu karuseli un izaicināt ģimeni vai draugu kompāniju uz lielformāta koka spēļu maču.

Šogad “Vimbu svētku” dabas aizsardzības programma aptvers daudzveidīgus tēmu lokus – apmeklētājiem būs iespēja uzzināt gan par ūdens iemītniekiem, gan arī tiem, kas savu mājvietu atraduši mazliet attālāk no upes malas. Uz sarunām par zivju dzīvi, aizsardzību un pētniecību gaidīs zinātniskā institūta “BIOR” pētnieki, bet “Makšķerēšanas karte” pārstāvji piedāvās pārbaudīt savas zināšanas par dažādām zivju sugām. Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka dabas centru “Ķemeri” visus zinātkāros uzņems savā mobilās klases busiņā. Pasākumā viesosies “Latvijas valsts meži” tīras dabas flagmanis Cūkmens. Tāpat svētkus papildinās arī Latvijas Ornitoloģijas biedrības aktivitātes – putnu vērošanas pastaiga ar Ievu Segliņu un putnu būrīšu darbnīca kopā ar Ingmāru Līdaku. Lai piedalītos Putnu dienu aktivitātēs, nepieciešama iepriekšēja reģistrācija: ŠEIT
https://www.putnudienas.lv/lv/pasakumi/punu-v-ro-anas-ekskursija-un-putn...

Mākslas mājā kopā ar mākslinieci Lauru Matildi – Ikerti apmeklētāji no atslēgām un citiem “otrās elpas” materiāliem radīs vēja zvanus un citus vides objektus, ko pēcāk plānots eksponēt pilsētā. Gatavojoties aktīvai atpūtai pie dabas arī pēc svētkiem, teritorijā darbosies gaisa pūķu izgatavošanas darbnīca, kuras vadītāji sniegs ieteikumus un citas praktiskas iemaņas veiksmīgākai gaisa pūķa palaišanai debesu ūdeņos. Savukārt zaļo pirkstiņu īpašnieki stilizētas siltumnīcas stacijā varēs podiņos iedēstīt dažādu garšaugu sēklas, kuras vēlāk izaudzēt uz palodzes katram savā mājoklī.

Plkst. 15:00 ar vērtīgām balvām no svētku atbalstītāja T/C “Līga” tiks apbalvoti veiksmīgākie vimbu pievilinātāji. Katrs no laureātiem saņems arī īpašo “Vimbu svētku” statueti. Balvas tiks pasniegtas sešās kategorijās: I brangākā vimba, II brangākā vimba, III brangākā vimba, jaunākais dalībnieks, vecākais dalībnieks un copes pavēlniece. Labas gribas makšķerēšanas balvu fondu papildinās arī veltes no “Bauskas Alus” un “Oak’A BBQ”.

Vēršam uzmanību, ka svētku laikā tiks noteikti satiksmes ierobežojumi. No 21. aprīļa plkst. 09:00 līdz 22. aprīļa plkst. 19:30 transporta līdzekļu kustība nebūs iespējama Krasta ielas posmā gar Bauskas pilsētas stadionu. 22. aprīlī no plkst. 05:30 līdz plkst. 19:30 Krasta iela tiks slēgta posmā no Sporta līdz Skolas ielai.

Pilsētas viesiem auto lūdzam atstāt stāvlaukumā pretī Bauskas pilsētas stadionam (Pilskalna iela 26). Savukārt vietējos iedzīvotājus aicinām būt dabai draudzīgiem un uz svētku norises vietu doties ar kājām.

Aktualitātēm un jaunumiem aicinām sekot līdzi “Vimbu svētki” sociālo tīklu profilos – “Facebook” lapā https://www.facebook.com/vimbusvetki un “Instagram” kontā https://www.instagram.com/vimbu.svetki/, kā arī mājaslapā www.kultura.bauska.lv.https://kultura.bauska.lv/

Kontaktinformācija: 
Tel. nr. 63923291 kultura@bauska.lv
Reģions filtram: