Jelgava | Konference “GLOBALG.A.P. sertifikāts – apliecinājums droši ražotai pārtikai ilgstpējīgā vidē”

Datums: 
20. Marts, 2019 līdz 21. Marts, 2019
Reģions: 
Vieta: 
Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Nozare: 

Aicinām lauksaimniekus, pārtikas ražotājus, loģistikas centru un tirdzniecības pārstāvjus 20. un 21. martā uz konferenci Jelgavā “Pārtikas nekaitīgums un ilgtspēja – GLOBALG.A.P. - pasaules standarts, kas to apliecina”.

Visā pasaulē pieaugot patērētāju pieprasījumam pēc veselībai drošas, videi draudzīgas pārtikas, lauksaimnieki un zivsaimnieki sastop aizvien jaunus izaicinājumus to nodrošināšanā. Lai produkcija atbilstu Labas lauksaimniecības prakses standartiem (Good Agricultural Practices) kopš 2007. gada jau vairāk nekā 135 valstīs ražotāji var saņemt GLOBALG.A.P. sertifikātu, kas apliecina atbilstību starptautiski atzītam lauksaimniecības standartu kopumam.

Arī Latvijā šī ir aktuāla tēma, tādēļ konferencē, kas notiks Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), ikviens varēs uzzināt, kas ir GLOBALG.A.P., kā to saņemt un kā tas var palīdzēt biznesā. 

Konferenci, Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros, sadarbībā ar GLOBALG.A.P. un tās pārstāvi Latvijā, Krievijā un Centrālāzijā  Edīti Strazdiņu organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Dalībai konferencē var pieteikties līdz 12.martam. Pieteikšanās konferencei ir noslēgusies.

Latvija ir neliela valsts ar lielu lauksaimnieciskās ražošanas potenciālu, tomēr lai veiksmīgi sasniegtu jaunus eksporta tirgus, lauksaimniekiem ir jāievieš modernas tehnoloģijas un augsti ražošanas standarti. Ļoti būtiski ir sasniegt tirgotājus bez starpniekiem, vai tirgot preci caur sertificētiem vairumtirgotājiem, un būt gataviem sertificēt savu ražošanu atbilstoši Labas Lauksaimniecības prakses standartam. Tādēļ pirmoreiz Latvijā, pirmoreiz Baltijas valstīs notiek GLOBALG.A.P. konference: “Pārtikas nekaitīgums un ilgtspēja - GLOBALG.A.P. - pasaules standarts, kas to apliecina”

Konferences dalībniekiem būs iespēja tikties ar standarta GLOBALG.A.P. dibinātāju un prezidentu Kristianu Moelleru, uzzināt par standarta prasībām un praktisko pielietošanu dzīvē no GLOBALG.A.P. ekspertes, pārstāves Latvijā, Krievijā un Centrālāzijā un ilgadējās dārzeņu audzētāju kooperatīva vadītājas E. Strazdiņas, diskusijās runāt ar lielveikalu tīklu Rimi, LIDL, kā arī laboratoriju BIOR pārstāvjiem.

 Plašāka informācija:

Liena Feldmane, Valsts Lauku tīkla Lauku attīstības eksperte, mob.tālr.: 29334520; e-pasts: liene.feldmane@llkc.lv

Edīte Strazdiņa, GLOBALG.A.P. pārstāve Latvijā mob. tālr. 29155836;  e-pasts: strazdina@globalgap.org

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Kontaktinformācija: 
Liene Feldmane, mob. tālr.: 29334520; e-pasts: liene.feldmane@llkc.lv
Pielikums: 
PielikumsIzmērs
darba_kartiba_gg_20_21marts.pdf471.66 KB
Kategorija: 
LLKC
Reģions filtram: