Jauniešu uzņēmējdarbības mācības kā ikgadēja vērtība

GalerijaPrint

Neskatoties uz pasaulē šobrīd valdošajiem pandēmijas apstākļiem, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs nu jau desmito gadu šoruden organizēja intensīvas uzņēmējdarbības mācības jauniešiem vecumā līdz 40 gadiem, pēc kuru pabeigšanas tiek dota iespēja piedalīties uzņēmējdarbības ideju konkursā “Laukiem būt!”, kas vienlaikus ir arī šo mācību neformālais nosaukums. Izņēmums nebija Ogres birojs, šogad mācības uzsāka 13 jaunieši ar savām radošajām biznesa idejām – kurš vēl pašā ceļa sākumā, kurš jau pelnot ar savu ideju. Jomas visdažādākās, sākot no ogu līdz vistu audzēšanai, no micēlija ražošanas līdz sevis atrašanai dabā, no medus produktiem līdz salātu mērcītēm, no bērnu fotografēšanas līdz loka šaušanai.

Jaunuzceltajā modernajā Ogres centrālās bibliotēkas ēkā paspējām tikties klātienē uz informatīvo dienu pirms lokdauna un uz noslēguma ideju prezentāciju dienu jau pēc lokdauna. Tikšanās un mācību process klātienē ir patiešām svarīgs, to saprotam tikai tagad, kad jau otro gadu lielāko daļu nodarbību jāaizvada neklātienē. Savstarpējā sadarbība, tīklošanās un mācības, tiekoties klātienē, ir ar daudz lielāku pievienoto vērtību, to atzīst gan paši mācību dalībnieki, gan lektori. Tomēr arī attālinātais process nav bez ieguvumiem – ir iespēja pieslēgties gandrīz no jebkuras vietas, jaunajām māmiņām ar saviem mazuļiem klēpī. Tāpat tehnoloģijas aizvien attīstās un mācību procesu pavērš aizvien interesantāku, interaktīvāku, visus dalībniekus iesaistošāku un sadarbību veicinošāku.

Visu mācību procesu kopā ar Ogres biroja jauniešiem un viņu biznesa idejām gāja lieliskā lektore – biznesa, sociālo ideju un kopienu attīstītāja Inese Šubēvica, kura nu jau arī kļuvusi par mūsu mācību procesa neatņemamu vērtību, kā pati saka: “pavilkta un ievilkta “Laukiem būt!” Neviens jauniešu jautājums nepalika neatbildēts, idejas tika komentētas pat naktīs, dzīvesprieks un motivēšanas spējas ir neizsmeļamas. Paldies, Inese!

Tāpat neatņemama mācību sastāvdaļa ir PPP “Zied zeme” informācija jauniešiem, kā arī mūsu sadarbības partneru valsts attīstības finanšu institūcijas “Altum” pārstāves Lolitas Siliņas prezentācija. Lolita katru gadu piedalās arī biznesa ideju prezentēšanas un izvērtēšanas procesā, neliedzot savu padomu par iespējamiem uzlabojumiem.

Mūsu jaunieši jau ir ceļā uz konkursu “Laukiem būt!”, tiekamies tur jau pavisam drīz! Tu vari vairāk.

Mācības notika Valsts Lauku tīkla aktivitātes „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

Elīna Masteiko,
LLKC Ogres biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru