ZIVJU TIRGUS UŽAVĀ 25.09.21.

Datums: 
25. Septembris, 2021
Reģions: 
Vieta: 
Užava

25. septembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 aicinām visus, kam garšo zivis, visus Ziemeļkurzemes piekrastes zivju tirgotājus un zivju pārstrādātājus no Mērsraga līdz pat Pāvilostai, tāpat arī vietējos amatniekus un mājražotājus piedalīties zivju tirgū Užavā.
Lai daudzinātu seno zvejniecības arodu, kas joprojām caurvij piekrastes iedzīvotāju ikdienu, un Ziemeļkurzemes piekrastes ciemu Užavu, vietējās rīcības grupas “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” teritorijā ir izstrādāts tūrisma piedāvājums – “Zivju tirgus Užavā”. Tas tapis, sadarbojoties piekrastes zvejniekiem, zivju pārstrādātājiem, amatniekiem, vietējiem tūrisma uzņēmējiem un Užavas pagasta pārvaldei, un ir iecerēts kā gadskārtējs pasākums rudenī – jau pēc aktīvās tūrisma sezonas.

Zivju tirgus, zivju ēdieni, zivju kūpināšanas un pagatavošanas, jūrniecības mezglu siešanas un tīklu labošanas meistarklases – tas viss ikvienam ļaus iesaistīties, izjust, sajust, izgaršot un izmēģināt spēkus, gūt jaunas ierosmes un labi atpūsties līdz šim nebijušā notikumā.
25. septembrī viss sāksies ar andeli pie Užavas tautas nama plkst. 12.00. Tur varēs gan iegādāties, gan baudīt uz vietas svaigas, kūpinātas, marinētas, ceptas, vārītas, sālītas un vēl citādi pagatavotas zivis. Dienas gaitā apmeklētāju garšas kārpiņas lutinās Užavas saimnieču vārītā ugunskura zivju zupa un pieaicināto vietējo ēdinātāju labumi.

Tirgus apmeklētāji – gan lieli, gan mazi, gan ģimenes ar bērniem, ar priekšzināšanām par Oskaru Kļavu un bez tām – drīkstēs noteikt Latvijas zivju sugas un piedalīties radošās darbnīcās. Prasmīgi meistari rādīs savu māku zivju pagatavošanā, un ikkatrs būs aicināts iemēģināt roku zvejniecības meistarklasēs: labot zvejas tīklus, siet jūrnieku mezglus un kūpināt zivis.

Radošas sacensības garu uzjundīs divas aktivitātes: “Ziemeļkurzemes piekrastes smeķīgākais zivju galerts”, ko tā noslēgumā vērtēs pazīstamais bārmenis un “siļķe kažokā” meistars Andris Reizenbergs, un zivju izsole “Andelzive”.
Daudzveidīgo pasākumu tīkla acis ar savas izveicīgās valodas saivu kopā sasies tirgus dienas saimnieki – aktieri Marija Bērziņa un Normunds Laizāns.

Ieeja bez maksas. Maciņš jāatver tikai, lai paēstu un iegādātos tirgus labumus.
Pasākums notiks atbilstoši Covid-19 izplatības ierobežošanas nosacījumiem.

Kontaktinformācija: 
Ziemeļkurzemes Biznesa Asociācija
Reģions filtram: