Akvakultūras kultūrvēsturiskās nozīmes atjaunošana Tiršenroitā

Tiršenroitas ZVRG reģionam ir senas mazu ģimenes akvakultūras dīķu izveides tradīcijas, taču akvakultūra ne vienmēr ieņēmusi šo pozīciju, kādā tā atrodas šobrīd. Tūkstoš gadus senā tradīcija tika gandrīz aizmirsta, līdz ZVRG veica pasākumus, lai atjaunotu tās kulturvēsturisko nozīmi šajā apkaimē.

 Valsts: Vācija

“Mēs sapratām, ka viens no veidiem, kā pārveidot vietējo teritoriju, bija akvakultūras atjaunošana, padarot to par mūsu identitātes kodolu un izmantojot to tūristu piesaistei. Cilvēki bija aizmirsuši par šo mūsu reģiona unikālo iezīmi,” saka Hanss Klups, ZVRG priekšsēdētājs.

ZVRG uzsāka dažādus projektus ar vietējiem zivju audzētājiem, restorānu īpašniekiem, skolām, uzņēmumiem un citiem aktīviem vietējiem iedzīvotājiem, lai akvakultūra kļūtu par reģiona attīstības, identitātes un tūrisma nozares centrālo koncepciju.

Fantastiskā karpu taka

Vārdi “krāsains” un “jautrs” parasti nenāk prātā, iztēlojoties karpu, bet Fantastiskā karpu taka ir pārvērtusi vienkāršo karpu par skaistām mākslas skulptūrām. ZVRG sadarbojās ar vietējo mākslas skolotāju, lai radītu skulptūras un uzsāktu projektu ar mākslinieku un skolēnu konkursu, kura gaitā izrotātu šīs skulptūras. Katrai no tām ir unikāls dizains, un tās var atrast pie vēsturiskiem centriem un  arī negaidītās vietās. Vietējie iedzīvotāji un tūristi ir centušies atrast un nofotografēt katru no tām, iepazīstot savu reģionu. Tiršenroitas ZVRG teritorijā tāpat ir izveidoti divi zivju tēmai veltīti rotaļu laukumi, lai vietējo iedzīvotāju bērni jau no agras bērnības augtu zivju pasaulē.

Ekskursijas ar gidu

Pateicoties ZVRG finansētam mācību kursam “Sertificēts dīķu gids”, šobrīd ir aptuveni 20 gidu, kas palīdz tūristiem iepazīt zivju audzētāju darba dzīvi un izprast tradicionālās akvakultūras nozīmi. Kāda vietējo akvakultūras audzētāju ģimene vēlāk atvēra savu saimniecību tūristiem. Apmeklētāji var izbaudīt ekskursijas gida pavadībā, uzturēties jaunajos viesu numuros un nogaršot vietējos zivju ēdienus, kas tiek pasniegti jaunajā restorānā saimniecības teritorijā. Īpašnieks plāno būvēt virs dīķa mājiņu uz koka, kur viesi varētu pakavēties un izbaudīt dabas piedzīvojumu.

Citi ZVRG projekti, lai veicinātu teritorijas akvakultūru, ietver skatu torni “Kāpnes līdz debesīm”, karpu svētkus, interaktīvu digitālo muzeju un citas mākslas instalācijas, kā arī nozīmīgus reklāmas materiālus. Šādi projekti ir palīdzējuši akvakultūrai kļūt par galveno reģiona identitātes iezīmi, nodrošinot Tiršenroitai godpilno nosaukumu “Tūkstoš dīķu zeme”.

Kopējās projekta izmaksas – Fantastiskā karpu taka ar rotaļu laukumiem: 177 600 eiro

Kopējās projekta izmaksas – Ekskursijas ar gidu: 9700 eiro

Projekta īstenošanas periods

Fantastiskā karpu taka ar rotaļu laukumiem: kopš 2009.gada.

Ekskursijas ar gidu: kopš 2013. gada.

Tīmekļa vietne   http://www.erlebnis-fisch.de

 

Pievienot komentāru