Carnikavas skolēni iepazīst zvejas rīkus un zivju apstrādes tradīcijas Salacgrīvas pusē

GalerijaPrint

Sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Zivsaimniecības nodaļu Ādažu novada Carnikavas  vidusskolas audzēkņi oktobra sākumā devās ekskursijā, lai iepazītu zvejas rīku izmantošanu zivju zvejā un tās produktu apstrādes tradīcijas Salacgrīvas pagastā un pilsētā.

Pirmo apciemojām Svētupes nēģu taci, kura saimnieks Nikolajs Koluškins bērniem stāstīja par to, kā notiek nēģu zveja uz tača, izmantojot dažādus zvejas rīkus. Patiess izbrīns bija redzams skolēnu sejās, jo neko tādu iepriekš nebija redzējuši, Carnikavā tači nav būvēti kopš pagājušā gadsimta. Mūsu grupa pateicās gidam par uzņemšanu un devās tālāk uz Salacgrīvas muzeju.

Tur  tikāmies ar  Ivetu Kalniņu, Salacgrīvas muzeja krājuma glabātāju, un visi ar interesi iepazina nēģu zvejnieka darba un sadzīves apstākļus. Skolēni secināja, ka darbs ir skarbs, taču ar prieku iepazinās ar visu.

Trešais apskates objekts bija SIA “Baņķis” zvejas kuģis Salacgrīvas ostā. SIA “Baņķis” ir tradīcijām bagāts un pieredzējis jūras zvejniecības uzņēmums Salacgrīvā. Uzņēmums šajā nozarē darbojas jau vairāk kā 20 gadu. Vasarā, piesaistot apgrozāmo līdzekļu finansējumu, uzņēmums veica kuģu un inventāra remontdarbus, gatavojoties aktīvākajai zvejniecības sezonai rudenī. Skolēni vēroja atjaunoto kuģi, uzklausīja prasmīgo, pieredzes bagāto kuģa kapteini Juri Ābeli, ar interesi apskatīja navigācijas un zvejas iekārtas. Iespējams, ka dažiem šis bija interesantākais apskates objekts.

Noslēgumā bija dota iespēja vērot, kā tiek veikta zveja uz Salacas upes tačiem, izmantojot divu veidu metodes, kā arī klausīties par zvejas produktu izmantošanu ēdienu pagatavošanā. Par to parūpējās ZVS “Kurķis”, SIA “Kurzeme GB”, SIA “Salacas KUR”, lai informētu par savu darbu, kā zivis tiek apstrādātas, lai no tām rezultātā veikala plauktā un tirgos varam redzēt skaistas kārbas un burciņas.

Diena bija iespaidiem bagāta, atpakaļceļā skolēni devās ar pieredzi, ko deva šis pasākums un izteica vēlmi doties citos braucienos.


 

Jānis Kravalis,

LLKC Zivsaimniecības nodaļas projektu vadītājs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru