Engurē piekrastes jaunieši apgūst uzņēmējdarbības pamatus un zvejniecības tradīcijas

GalerijaPrint

Jau otro gadu pēc kārtas Engures Saieta namā norisinājās Zivsaimniecības sadarbības tīkla pasākums piekrastes jauniešiem.

Pasākumu „Atbalsts jauniešiem zvejniecības tradīciju apguves un uzņēmējdarbības veicināšanai” Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Tukuma nodaļa. Nodarbībās no 9. līdz 17. jūnijam piedalījās jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem.

Mācību mērķis – aktivizēt piekrastes jauniešus iesaistīties uzņēmējdarbībā, popularizēt zvejniecības tradīcijas un informēt jauniešus par uzņēmējdarbības sniegtajām iespējām.

Sešās mācību dienās jaunieši guva ieskatu uzņēmējdarbības pamatos, izveidoja individuālu biznesa plānu savai idejai un mācījās to prezentēt. Lai iepazītu vietējos zvejniekus, gūtu ierosmi uzņēmējdarbībai un koptu zvejniecības tradīcijas, jaunieši apmeklēja IK „Oskars Celkarts”, kur tā saimnieki mācīja apgūt špleisēšanu, tīklu lāpīšanu, populārāko mezglu siešanu, zivju kūpināšanas tradīcijas un Morzes ābeci. Kafejnīcā „Būda” jaunieši mācījās, kā pareizi jātīra zivis un zivju kulinārijas noslēpumus. Brigita Raginska sniedza informāciju par zivju sugu daudzveidību, tirgus situāciju, cenām un minimālajām higiēnas prasībām pārtikas uzņēmumos. Jaunieši apmeklēja arī IK „Reinis B”, lai iepazītos ar produktu apstrādi mājas apstākļos un PVD prasībām. Pēdējā mācību dienā jaunieši tikās ar kapteini Ģirtu Fišeru-Blumbergu un ieguva informāciju par jūrniecību, pasažieru un kravu pārvadājumiem, profesijas ieguves iespējām, burāšanu un idejas tūrisma attīstībai.

Jaunieši atzina, ka šāds pasākums ir iedvesmojošs un rosina sākt savu uzņēmējdarbību.

Daiga Bērzāja,

LLKC Tukuma nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru