Jūras aļģu ieguves veicināšana Īrijas piekrastes salās

GalerijaPrint

Rietumu ZVRG atbalsta uzņēmējdarbības attīstību dažās attālākajās kopienās, tostarp piekrastes salās un  īru valodā runājošās kopienās. Tādējādi jūras aļģu ieguves uzņēmums “Blath Na Mara” ir attīstījies un nodarbina  jau četrus darbiniekus.

Valsts: Īrija

 Apraksts

Rietumu ZVRG ir palīdzējusi uzņēmumam “Blath Na Mara” pāriet no papildu ienākumu avota vienam cilvēkam uz dzīvotspējīgu uzņēmumu, kas šobrīd nodarbina četrus pilnas slodzes darbiniekus. Tā kā tā ir daļa no nelielas salas kopienas, projekts ir ļoti vērtīgs  salas ekonomikas ilgtspējībai, kā arī personiskā līmenī ir atvieglojis jaunas ģimenes atgriešanos  salā.

“Blath Na Mara”  ir uzņēmums, kas savāc savvaļas jūras aļģes nepiesārņotajos Inis Mor salas krastos, kas atrodas Īrijā, Atlantijas okeāna piekrastē. Tās galvenais produkts bija kaltētas bioloģiskas smalcinātas vai veselas jūras aļģes, kas tika pārdotas vairumtirdzniecībā. Taču produkta lietošanas tradīcija un kvalitāte deva iespējas sasniegt jaunus tirgus un prognozēt jaunu klientu piesaisti. Speciālais žāvēšanas process nodrošina, ka jūras aļģes saglabā svarīgās uzturvielas, sniedzot klientiem virkni ieguvumu veselībai, kā arī izcilu garšu.

 ZVRG sniedza finansējumu un ekspertu padomu dažādās jomās, tostarp uzņēmējdarbībā un mārketingā, lai gūtu priekšstatu par uzņēmuma iespējām, kas arī palīdzēja nodibināt kontaktus ar citām ieinteresētajām personām šajā reģionā. Tas ir ļāvis uzlabot esošās telpas un pārstrādes iekārtas, kas palielinās “Blath na Mara” produktu kvalitāti, vienlaikus nodrošinot iespēju izstrādāt jaunus produktus, kā arī mudinājis šo ģimenes uzņēmumu pāriet jaunā biznesa fāzē, koncentrējoties uz pārtikas un izglītības tūrismu Aranu salās.

Gūtā atziņa

Tas var būt labs uzņēmējdarbības attīstības piemērs  visai ZVRG teritorijai un pārējai valsts daļai.

 

Kopējās projekta izmaksas  80 000 eiro

Projekta īstenošanas periods       01.05.2017.-31.05.2019.

Papildus informācija                     http://www.blathnamara.ie

Foto galerija: 

Pievienot komentāru