Mērsraga vidusskolēni iepazīst zivsaimniecību

GalerijaPrint

LLKC Talsu nodaļa 8. maijā organizēja braucienu Mērsraga vidusskolas skolēniem, kuri devās iepazīt zivsaimniecību uz kaimiņu novadiem.

Brauciens sākās ar zivju pārstrādes ceha SIA “Kaltene VM” apskati Rojas novadā, kas specializējusies zivju kulinārijas ražošanā. Uzņēmums dibināts 1997. gadā, un šobrīd piedāvājumā ir ap 45 produkcijas veidiem. Zivju cehs ir salīdzinoši mazs, tajā viss ir 100% roku darbs. Zivis tiek notīrītas, sagrieztas, pagatavotas un arī iepakotas bez iekārtu palīdzības. Skolēniem bija iespēja produkciju arī nogaršot un uzzināt, kādas profesijas pārstāvji cehā nepieciešami, lai darbs sekmīgi norisinātos.

Zvejnieku sētā “Dieniņas” Engures novada Bērzciemā mūs laipni sagaidīja saimniece Iveta Celkarte ar meitu. Vispirms devāmies uz jūras krastu, kur skolēniem tika stāstīts par zvejnieku dzīvesveidu un Bērzciema vēsturi. Senākos laikos Bērzciema ostā vienlaikus pietauvojušās pat 40 zvejas laivas. Katrā sētā kūpinātas zivis, un bijusi aktīva kultūras dzīve. Šobrīd situācija ir ļoti mainījusies, taču “Dieniņu” saimnieki cenšas saglabāt zvejniecības un zivju apstrādes tradīcijas. Saimniece uzrunāja skolēnus, aicināja braukt, ceļot, apskatīt jaunas vietas, taču vienmēr atgriezties! Izzinošo stāstījumu papildināja kopīga dziesma un dažādi uzdevumi, kas skolēniem bija jāpilda komandās: virves vilkšana, stafetes ar zivju vērpšanu un zivju izņemšanu no tīkla, kā arī izaicinājums zvejnieku zābaka tālmešanā.

“Dieniņu” saimnieki tiešām iedvesmojoši, un ir milzīgs gandarījums par viņu ieguldīto sirds darbu skolēnu izglītošanā un ieinteresēšanā par zivsaimniecību.

Braucienu noslēdzām ar Rideļu dzirnavu apmeklējumu. Skolēni apskatīja karpu dīķus un uzzināja par storu audzēšanu baseinos. Skolēniem bija iespēja vieniem no pirmajiem apmeklēt tikko kā atvērto graudsaimniecības muzeju Rideļu dzirnavās, kur iespējams arī izzināt visus procesus “No grauda līdz maizei”. Rideļu dzirnavu apmeklējums nav iedomājams bez gardajām pankūkām, kuras baudījām saulainā pēcpusdienā, svaigā gaisā ar brīnišķīgu skatu uz ezeru.

Brauciens ļāva skolēniem paplašināt savu redzesloku, iegūt jaunas zināšanas, kas iedvesmo uz  vērtību saglabāšanu un attīstības veicināšanu lauku teritorijā.

Pasākums notika Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkla aktivitātes “Zivsaimniecības popularizēšana skolās” ietvaros.

Katrīna Kļimovska,

LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru