Noticis seminārs par zivju audzēšanu, pārstrādi un produkcijas realizāciju

Noticis LLKC Madonas konsultāciju biroja rīkotais izglītojošais seminārs par zivju audzēšanu (audzēšana, kopšana, barošana, slimības, zivju sugas, to savstarpējā saderība un piemērotība).

Zivsaimniecības sadarbības tīkla pasākumu ietvaros rīkotā izglītojošā semināra laikā 25. maijā devāmies uz AS “Nagļi” un z/s “Zvejnieki” Nagļu pagastā, Rēzeknes novadā. Tā mērķis bija iepazīšanās ar AS “Nagļi” darbības vēsturi, galvenajiem darbības virzieniem un mērķiem, kā arī gadalaiku un laika apstākļu ietekmi uz zivju dīķu apsaimniekošanu un produkcijas realizāciju, realizējamo zivju uzglabāšanas iespējām. Semināra dalībnieku vidū lielākoties bija zivju dīķu apsaimniekotāji no Madonas, Lubānas, Ērgļu novadiem, kuri izrādīja lielu interesi par zivju mazuļu iegādes iespējām saviem dīķiem no AS “Nagļi”.

Saimniecībā „Nagļi” joprojām darbojas zivju inkubācijas cehs, zivju noliktava (paredzēta 40 tonnām zivju), ūdenskrātuve, no kuras tiek uzpludināti zivju dīķi. Semināra dalībnieki apmeklēja zivju inkubācijas cehu. AS „Nagļi” apmeklējuma laikā interesenti tika iepazīstināti ar karpu „slaukšanas” procesu un nepieciešamajiem apstākļiem zivju mazuļu inkubācijai un attīstībai. Tika diskutēts par zivju barības bāzes uzlabošanu dīķos, tos mēslojot, kā arī par zivju barošanu un barošanas veidiem. Tika stāstīts par gadalaiku un laika apstākļu ietekmi uz zivju dīķu apsaimniekošanu un produkcijas realizāciju, realizējamo zivju uzglabāšanas iespējām un zivju realizācijas iespējām.

Nākošā saimniecība, kuru apmeklējām bija  z/s „Zvejnieki” Lubānas ezera krastā. Vispirms ar tūrisma informācijas punkta vadītāju, vides gidi Annu Macāni devāmies pa purva taku, kur iepazināmies ar purva floru un purva augu īpatnībām. Šeit ir uzbūvēta speciāla laipa – taka, kas ļauj iepazīties ar lielu purva platību. Jānis Macāns, z/s “Zvejnieki” īpašnieks, iepazīstināja ar saimniecības vēsturi un darbības virzieniem – zivsaimniecību un lauku tūrismu, Lubānas ezera vēsturi un īpatnībām. Varējām novērtēt saimnieka prasmes dīķu apsaimniekošanā un zivju ieguvē. Jānis Macāns stāstīja par zivju nozveju Lubānas ezerā, par zivju apstādi, zivju kūpinātavu ierīkošanu, zivju pareizu sagatavošanu un kūpināšanu. Varējām arī nodegustēt dažādas žāvētas zivis un piedalīties arī zivju žāvēšanas procesā.

Anita Briška,

LLKC Madonas konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru