Sarunu festivāla LAMPA “Lauku teltī” arī zivju lietas

Cēsīs 5. un 6. jūlijā notiks jubilejas – 10. Sarunu festivāls LAMPA, kurā pirmo reizi ar sarunām “Lauku teltī”  piedalīsies arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Festivālā LLKC piedāvās kopumā deviņas neformālas diskusijas ar aizrautīgu, zinošu un iedvesmojošu lektoru–ekspertu piedalīšanos. Starp šīm diskusijām arī zivju mīļiem noderīga saruna “Dīķis kā mazdārziņš”. 

Gandrīz katrs lauku iedzīvotājs vai zemju īpašnieks māk izaudzēt savā dārzā ko ēdamu – sākot ar pirmajiem redīsiem un beidzot ar maziem un lieliem ķirbjiem vai pat arbūziem.

Tomēr šajā sarunā stāstīs un diskutēs par to, kā izaudzēt zivis savā nelielajā piemājas dīķī.

Kristaps Gramanis, LLKC Zivsaimniecības nodaļas vadītājs: “Šis vairāk būs stāsts par dzīvesveidu nevis ekonomiku. Katra lauku sēta kļūst pievilcīgāka, ja tās tuvumā ir kāda ūdenstilpe, kas kalpo kā ainavas elements. Bet tikai retais zina, ka tā var būt arī kas vairāk, ne tikai vieta, kur peldēties, vai ūdens ņemšanas vieta, bet – tajā arī var audzēt zivis. Tādēļ šajā sarunā varēs uzzināt, kā piemājas dīķī izaudzēt pašam savas zivis un tikt pie to “ražas”.”

Saruna noteikti būs aktuāla un izzinoša, jo Latvijā aizvien vēl  pārāk maz patērējam zivju produktus un vēl mazāk – vietējās vai akvakultūrā audzētās zivis. Paralēli diskusijai varēs uzzināt pamatprasības dīķa konstrukcijai, lai tajā varētu audzēt zivis.

Diskusijā piedalīsies biedrības “Latvijas Zivju un vēžu audzētāju asociācija” pārstāvis Jānis Baltačs, Ērika Rāvas zemnieku saimniecības pārstāvji Ēriks un Anna Rāvas, kā arī LLKC zivsaimniecības eksperts Raivis Apsītis.

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,
LLKC sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

Pievienot komentāru