Skolēni iepazīst zivsaimniecību

GalerijaPrint

LLKC Preiļu nodaļa sadarbībā ar Zivsaimniecības sadarbības tīklu jūnija sākumā organizēja braucienu skolēniem, kura laikā viņi apmeklēja zivju audzētavu „Dole”, Lapmežciema muzeju, zivju pārstrādes uzņēmumu IK „Reinis B”, Ragaciema sedumu un veica dažādas aktivitātes gar jūras krastu.

Dzestrajā 4. jūnija rītā devāmies uz zivju audzētavu „Dole”, kur mūs laipni sagaidīja un sniedza plašu informāciju par zivju audzēšanu, demonstrējot filmu par lašu ikru iegūšanu un apaugļošanas procesu. Pēc filmas noskatīšanās devāmies uz zivju audzētavas angāriem, kur savām acīm varējām redzēt zivju mazuļus un pieaugušas zivis – lašus, karpas, nēģus, foreles un citas zivis. Ne tikai varēja skatīties ar acīm, bet darbiniece arī ļāva zivis ņemt rokās, kas skolēnos izraisīja prieku.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Lapmežciemu. Lapmežciema muzejā bija apskatāms liels daudzums vērtīgu vēstures liecību gan par ciema izveidošanos un attīstību, gan par seno zvejnieku darbu un sadzīvi.

Zivju pārstrādes uzņēmumā IK „Reinis B” mūs sagaidīja smaidīgā saimniece Alla Bečere. Uzņēmums nosaukts mazākā dēla vārdā. IK „Reinis B” izveidots 2006. gadā un  nodarbojas ar kūpinātu zivju ražošanu. Ražošanas procesā iesaistās ģimenes cilvēki. Apmeklējot uzņēmumu, skolēniem bija iespēja redzēt kūpināšanas procesu degustēt un iegādāties garšīgās zivis.

Paēduši zivis, devāmies tālāk uz Ragaciema sedumu, kur par zvejnieku dzīvi pastāstīja Arvīds Strupis. Ragaciema sedums ir kādreizējās zvejas laivu piestātne, kur zvejnieki cēla tīklu būdas. Tajās glabājās tīkli, enkuri, bojas un cits zvejai nepieciešamais inventārs.

Apskatījuši Ragaciema sedumu, devāmies atpakaļ uz Lapmežciemu, kur aktīvu atpūtu gar jūru skolēniem bija sagatavojusi Agnese Neimane – LLKC Zivsaimniecības sadarbības tīkla projektu vadītāja. Dodoties garajā pastaigā gar jūru, skolēni tika sadalīti komandās un katrai komandai bija sagatavota sava uzdevumu burtnīca.  Pastaigas laikā skolēniem bija jābūt vērīgiem un atjautīgiem, jo uzdevumu burtnīcā bija dažādi objekti, kas atrodas gar jūras krastu. Šie objekti  skolēniem bija jāatpazīst un  jānofotografē  kā pierādījums tam, ka viņi to ir redzējuši. Uzdevumu burtnīcā bija arī citi  uzdevumi – burtu juceklis un mīklas par zivīm. Visas komandas ātrāk vai vēlāk uzdevumus izpildīja un sasniedza finišu.

Lai arī pēc pastaigas gar jūras krastu skolēnu acīs bija redzams nogurums, tomēr čalas un sarunas autobusā nerima. Gan skolēni, gan skolotāji atzina brauciena lietderīgumu, uzsverot, ka brauciens ir izglītojošs, jo Preiļu pusē zivsaimniecības nozare nav populāra, tādējādi tā ir iespēja uzzināt ko jaunu.

Paldies skolēniem, kuri piedalījās izrādīja aktivitāti konkursā un brauciena laikā! Paldies arī skolotājiem, kuri uzņēmās rūpes par savas skolas jauniešiem! Milzum liels paldies Zivsaimniecības sadarbības tīkla projektu vadītājai Agnesei Neimanei,  kura aktīvi piedalījās programmas veidošanā.

Par braucienu tā dalībniekiem atgādinās ne tikai jaukās atmiņas, bet arī Zivsaimniecības sadarbības tīkla sagatavotās dāvanas – pildspalvas un piezīmju blociņi.

Pirms brauciena LLKC Preiļu nodaļa sadarbībā ar Zivsaimniecības sadarbības tīklu organizēja zīmējumu konkursu „Gada balva zivsaimniecībā”. Skolēni piedalījās ar lielu interesi, tika iesniegti 63 radoši darbi. Tos vērtēja žūrija, un  labākajiem darbu autoriem tika organizēts brauciens. Brauciena mērķis: skolēnu izpratnes veicināšana par Zivsaimniecības nozares attīstību Latvijā.

Brauciens notika pasākuma „Zvejniecības popularizēšana skolās” ietvaros.

Jolanta Augšpūle,

LLKC Preiļu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru